Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@

piątek 28.05.2004

Gazeta Wyborcza - Będą kolejne podwyżki cukru Kurier Poranny - Polska B = zdrowie B Kurier Poranny - Mandat? Nie, dziękuję

Gazeta Wyborcza - Będą kolejne podwyżki cukru
Jeszcze w czerwcu czeka nas drastyczna podwyżka cen cukru - twierdzą podlascy hurtownicy. - Niech no tylko na rynku pojawią się truskawki. Cukrownie już teraz nie schodzą z ceny poniżej 3,10 zł. A to cena producenta...
Po przedmajowych szaleństwach wydawało się, że ceny cukru wreszcie się zatrzymały. Wszyscy - poczynając od Kowalskiego, poprzez hurtownie, na sklepach kończąc, "nachapali się" tej słodyczy aż nadto i narobili zapasów. Niektóre sklepy powoli nawet schodzą z ceny, bo popyt zmalał bardzo gwałtownie. Okazuje się jednak, że to przedwczesne działania, a stagnacja na rynku cukru - to cisza przed burzą.
- Właśnie rozważałem możliwość obniżenia cen cukru, kiedy hurtownik poinformował mnie, że łapska cukrownia dosłownie na dniach podniosła ceny powyżej 3 zł - powiedział nam wczoraj kierownik działu handlowego w białostockiej PSS Społem Walenty Śliżewski. - Na razie mamy zapasy, więc nie podnosimy ceny (w Społem cukier kosztuje obecnie 3,19 zł). Ale nie ma wyjścia. Jak skończą się zapasy, cukier wszędzie poszybuje w górę, bo producenci już podnieśli jego cenę. Czekają tylko na popyt.
więcej: Gazeta Wyborcza - Będą kolejne podwyżki cukru

Kurier Poranny - Polska B = zdrowie B
Czym różni się trzustka pacjenta z Podlasia od trzustki pacjenta z innego województwa? Podlasianin ma trzustkę tańszą o 50 złotych, bo o tyle mniej za jej leczenie dostają szpitale z naszego regionu.
- A to oznacza gorsze leczenie - przyznają dyrektorzy szpitali z naszego województwa.
- Musimy tworzyć kolejki - rozkłada ręce Bożena Grotowicz, szefowa szpitala w Bielsku Podlaskim.
Szpitale mówią: nie
W tym tygodniu szefowie szpitali wojewódzkich spotkali się u marszałka. Wyliczyli, że za leczenie dostają dużo mniej niż placówki poza granicami województwa.
- Za to odpowiada podlaski oddział NFZ. Nie zadbał, abyśmy dostali więcej pieniędzy - twierdzi Krzysztof Tołwiński, wicemarszałek odpowiedzialny za służbę zdrowia.
- Jak nic się nie zmieni do końca czerwca, to szpitale powiatowe zaczną wypowiadać umowy na leczenie - zapowiada Jacek Bogucki, wiceprezes Konwentu Powiatów Polskich.
więcej: Kurier Poranny - Polska B = zdrowie B

Kurier Poranny - Mandat? Nie, dziękuję
Luka w prawie. Kierowcy, którzy za wycieraczką samochodu znajdą mandat mogą uniknąć kary. Prawo nie przewiduje takiej formy doręczenia druku.
Dotyczy to druków wystawianych przez pracowników strefy płatnego parkowania i straż miejską. To oni zostawiają je za wycieraczkami. Na drukach tych nie ma nazwiska właściciela, a tylko numery rejestracyjne pojazdu.
Jest to zgodne z uchwałą Rady Miejskiej, która określiła regulamin strefy płatnego parkowania oraz kodeksem drogowym. Pozostaje tylko jeden problem – kiedy można uznać, że mandat został doręczony?
– Żeby mandat był doręczony musi być odebrany i podpisany – uważa Wiesław Podhorodecki, prezes Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Białymstoku. W przeciwnym razie taki mandat, lub wezwanie do stawienia się w Straży Miejskiej jest nic nie wartym świstkiem papieru.
więcej: Kurier Poranny - Mandat? Nie, dziękuję

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę