Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Wybory raz jeszcze

W 12 gminach i miastach na terenie byłego województwa łomżyńskiego w niedzielę odbędzie się II tura wyborów samorządowych. Poza Łomżą, gdzie mieszkańcy będą musieli wybrać prezydenta miasta do urn pójdą jeszcze w mieście Kolnie, mieście i gminie Ciechanowiec, Nowogród i Szczuczyn, a także w gminach: Klukowo, Kolno, Łomża, Piątnica, Przytuły, Śniadowo i Wizna.

Tak jak  i przed dwoma tygodniami w najbliższą niedziele lokale wyborcze czynne będą w godzinach od 6 do 20. O wybór w każdej z samorządowych jednostek będzie się ubiegało dwóch kandydatów, którzy w I turze uzyskali największe poparcie wśród wyborców.  
Teraz - w II turze - musi już dojść do rozstrzygnięcia. Jeśli obaj kandydaci otrzymają tę samą liczbę głosów, wójtem, burmistrzem lub prezydentem zostanie ten, który w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał więcej głosów niż jego konkurent. Natomiast w przypadku gdy obaj kandydaci otrzymają tę samą liczbę głosów i w takiej samej liczbie obwodów uzyskają przewagę, o wyborze wójta rozstrzygnie losowanie przeprowadzone przez gminną komisję wyborczą.

Póki co burmistrza nie ma jeszcze także w Rajgrodzie, ale tu II tury wyborów nie będzie. Burmistrza w ciągu dwóch miesięcy  musi wybrać sama rada. W pierwszej turze wyborów zgłoszony był tylko jeden kandydat. Niestety w głosowaniu 12 listopada uzyskał on znacznie więcej głosów przeciwko niż za. Aby zgłoszony przez Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin  Andrzej Kochanowski został burmistrzem Rajgrodu chciało 389 wyborców, a przeciwko niemu swój głos oddało 1464 mieszkańców.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę