Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.tvp.pl

Areszt dla matki podejrzanej o znęcanie się nad dziećmi

12-dniowy areszt - jako środek zapobiegawczy zastosował w czwartek łomżyński sąd rejonowy wobec 32-letniej kobiety, podejrzanej o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad dwójką dzieci i niewłaściwą opiekę nad nimi - poinformował PAP szef Prokuratury Rejonowej w Łomży Tomasz Wilk. Według niego taki czas wystarczy na właściwe zabezpieczenie toku postępowania, a sądowi rodzinnemu na podjęcie decyzji o dalszym losie dzieci i skierowanie ich do rodziny zastępczej. Prokuratura wnioskowała o areszt miesięczny, ale zażalenia nie zamierza składać.


Kilka dni temu o sprawie ośmioletniej dziewczynki, uczennicy drugiej klasy podstawówki, która po dłuższej nieobecności pojawiła się w szkole ze śladami pobicia, powiadomił policję dyrektor tej placówki.

Lekarz ocenił, że obrażenia mogą pochodzić od przedmiotu przypominającego sznur. Policjanci zatrzymali matkę dziewczynki. W jej domu znaleźli pejcz, który - według ustaleń policji - był prawdopodobnie wykorzystywany do bicia nie tylko dziewczynki, ale także jej sześcioletniego brata.

Jak przyznają nieoficjalnie funkcjonariusze, kobieta wróciła kilka tygodni temu z zagranicy, by przejąć opiekę nad dziećmi po śmierci męża. Nie radziła sobie jednak z wychowaniem córki i syna, szybko denerwowała się i irytowała. To mogło być przyczyną pobicia.

Po zatrzymaniu matki, dzieci trafiły pod opiekę babci, ale nie jest ona w stanie na stałe się nimi zajmować jako rodzic zastępczy.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę