Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Żałoba narodowa

Prezydent Lech Kaczyński ogłosił żałobę narodową po katastrofie górniczej w kopalni Halemba w Rudzie Śląskiej. Żałoba ma obowiązywać na terytorium całego kraju od dziś od godziny 10.00 do soboty włącznie. W wyniku wybuchu metanu zginęło tu 23 górników. - "W tej bolesnej godzinie żałoby, w imieniu mieszkańców Miasta Łomża, składam na ręce Pana Prezydenta wyrazy najwyższego współczucia. Czynię to z bólem w sercu, łącząc się w głębokim żalu i duchu solidarności z rodzinami ofiar oraz wszystkimi górnikami" – napisał w liście kondolencyjnym do prezydenta Rudy Śląskiej prezydent Łomży Jerzy Brzeziński.

W związku z żałoba narodową flagi przed łomżyńskim ratuszem zostały opuszczone do połowy masztu. Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński zaapelował do wszystkich mieszkańców oraz osób prowadzących działalność gospodarczą w Łomży, o nieorganizowanie do soboty włącznie jakichkolwiek imprez rozrywkowych.

Imprezy rozrywkowe odwołują jednostki kultury. Nie odbędzie się planowany na piątek występ w Łomży kabaretu Hrabi. Organizator Regionalny Ośrodek Kultury poinformował o przełożeni tego występu na 16 grudnia godz. 17.00.

MDK-DŚT  w związku z ogłoszoną przez Prezydenta RP żałobą narodową odwołała Ogólnopolski Festiwal Anglojęzycznej Piosenki Filmowej SOUNDTRACK. Impreza przesunięta została na 9-10 grudnia 2006.

Zmianie ulega także charakter dzisiejszego koncertu Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej. Muzycy zagrają w hołdzie ofiarom tragedii.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę