Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Listonosze strajkują

Rozpoczął się strajk listonoszy w łomżyńskim rejonie Poczty Polskiej. Akcję protestacyjną ogłoszono po tym, jak rezultatu nie przyniosły wczorajsze rozmowy przedstawicieli związków zawodowych z dyrekcję oddziału poczty w Białymstoku Kilkudziesięciu doręczycieli nie roznosi listów, paczek i przesyłek między innymi na terenie Łomży, Kolna, Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego a także okolicznych miejscowości. Powodem strajku jest niespełnienie postulatów, które kilka dni temu, za pośrednictwem związków zawodowych, listonosze przesłali do dyrekcji poczty w Białymstoku. Oprócz podwyżek płac domagali się zatrudnienia dodatkowych osób do roznoszenia listów, co pozwoliło by im zachować ustawowy czas pracy. Chcą też zaniechania planów reorganizacji punktów doręczeń – w samej Łomży właśnie ta decyzja - zdaniem uczestnika rozmów Pawła Zaremby - sprawiła, że dzisiaj doręczyciele rozpoczęli akcję protestacyjną.

 

- Jeżeli plany zostaną zrealizowane listonosze będą mieli znacznie dalej po odbiór przesyłek. Niektórzy np. z osiedla południe będą musieli dostać się na Poznańską gdzie kursują często dwa autobusy w godzinnym odstępie – mówi Zaremba. Teraz tego typu punkty znajdują się na Placu Pocztowym i przy ul. Księcia Janusza I. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że listonosze rozpoczęli strajk mimo apeli i próśb przedstawicieli związków zawodowych o nierozpoczynanie jeszcze akcji protestacyjnej.Jutro w Łomży spodziewana jest wizyta dyrektora regionu Poczty Polskiej w Białymstoku oraz dalsza kontynuacja rozmów w sprawie postulatów pocztowców.

W związku z innymi żądaniami listonoszy - Jak informują przedstawiciele związków zawodowych - dyrektor białostockiego oddziału firmy zaproponował podwyżki płac listonoszy w wysokości 50 zł. brutto oraz zatrudnieniu w całym województwie podlaskich dodatkowych 15. doręczycieli od stycznia przyszłego roku. Dyrekcja łomżyńskiej poczty, której podlegają urzędy między innymi w Łomży, Kolnie, Zambrowie i Wysokiem Mazowieckiem apeluje do mieszkańców oraz przedstawicieli firm, urzędów i innych instytucji by po odbiór ewentualnych przesyłek i listów udawali sie do najbliższych punktów pocztowych w swoich miejscowościach.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę