Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 19 czerwca 2021 napisz DONOS@
na podstawie www.podlaska.policja.gov.pl

Nabierali na dobroczynność

Po raz kolejny okazuje się, jak wielu usiłuje dorobić się na rzekomej pomocy innym. Tym razem w ręce policji oszuści wpadli, którzy pod płaszczykiem pomocy dla Polaków w Kazachstanie zarabiali na handlu gąbkami do mycia naczyń.


Takie gadżety nieuczciwi handlowcy rozprowadzali poprzez wynajętych akwizytorów, którzy odwiedzali klientów w prywatnych mieszkaniach. Ofiarom namawianym do zakupu okazywali kserokopię fikcyjnej umowy ze stowarzyszeniem w Kazachstanie. Wynikało z niej, że zysk ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc polskim dzieciom w tamtym kraju. W rzeczywistości zarobione w ten sposób pieniądze trafiały do kieszeni oszustów. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że w przeciągu kilkunastu miesięcy ich ofiarami padło przynajmniej kilka tysięcy osób, które ze szlachetnych pobudek wręczyły oszustom co najmniej 200 tys. zł.
Policjanci w związku z tym oszustwem zatrzymali dwie osoby. 39-letniego mieszkańca Koszalina i jego 24-letnią wspólniczkę z Białegostoku. Grozi im kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Policjanci radzą, aby  nie wpuszczać do mieszkań nieznajomych, każdorazowego żądać od osób oferujących jakiekolwiek usługi okazania dokumentu tożsamości, a w przypadku odmowy zrezygnować z proponowanej oferty, i najważniejsze gdy pojawią się jakiekolwiek podejrzenia  że mamy do czynienia z oszustami natychmiast powiadommy Policję.

210618123923.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę