Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

W Łomży był niebezpieczny corhydron.

Już ponad 50-ciu pacjentów przyniosło ampułki leku do apteki przy ul. Dwornej. Placówka została wyznaczona do przyjmowania specyfiku. Wśród oddanych dawek corhydronu była jedna, która zamiast leku przeciwko astmie zawierała niebezpieczną dla zdrowia substancję.


Apteka nadal czeka na ampułki corhydronu. Fiolki są na razie przechowywane w aptece, placówka czeka na wytyczne ministerstwa zdrowia, co dalej zrobić z podejrzanym lekiem.

Tymczasem minister zdrowia odpowiedzialność za aferę z corhydronem przypisał Głównemu Inspektorowi Sanitarnemu i kierownictwu Jelfy. Zbigniew Religa podkreślił, że ani Inspektor, ani zarząd firmy nie zareagowały właściwie na zagrożenie życia pacjentów.

Minister zdrowia poinformował, że złożył zawiadomienie do prokuratury na działania Głównego Inspektora Farmaceutycznego, Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego i Urzędu Rejestracji Leków. Zbigniew Religa podkreślił, że Instytut przekazał informację o zamianie leku Jelfie zamiast inspektoratowi Farmaceutycznemu.

Szef resortu zdrowia skrytykował ostro kierownictwo Jelfy, które zdobyło się tylko na rutynowe działania i nie zrobiło nic, aby dotrzeć do ludzi, którzy trzymają corhydron w prywatnych, domowych apteczkach. Minister zapewnił, że w Polsce nie brakuje zamienników corhydronu.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę