Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Sejmik: teren dla PiS, Łomża dla PO

Znane są już liczbowe wyniki uzyskane przez poszczególnych kandydatów z okręgu łomżyńskiego w wyborach do Sejmiku. Największe poparcie zdobył Kazimierz Gniazdowski startujący z pierwszego miejsca na liście PiS. Jego 7 171 głosów sprawiło, że to właśnie PiS jest „regionalnym” zwycięzcą sejmikowej potyczki. Na drugim miejscu w okręgu uplasowało się PSL, a trzecia jest PO. W Łomży było nieco inaczej. Wygrało PO przed PiS i PSL.

W regionie największe poparcie wyborców łącznie uzyskali kandydaci startujący z listy Prawa i Sprawiedliwości. Głosowało na nich w sumie 16 915 wyborców  z Łomży i trzech powiatów łomżyńskiego, kolneńskiego i grajewskiego.
Listę PSL-u pociągnął Mieczysław Bagiński, który zdobywając 5 392 głosy zagwarantował sobie miejsce w Sejmiku, i przyczynił do tego, że PSL w łomżyńskim okręgu zajęło drugą lokatę uzyskując łącznie 14 267 głosów poparcia.
Tym samym ludowcy wyprzedzili Platformę Obywatelską, której kandydaci zebrali w sumie 11 057 głosów. Tu liderem okazał się Jacek Piorunek, który w sumie zebrał 3 287 głosów poparcia.  
Wyniki wyborów samorządowych unaoczniają porażkę, jakiej doznała Liga Polskich Rodzin. W sumie jej kandydaci zebrani niespełna 5 tys głosów i żadne z nich nie zasiądzie w sejmiku. Listę LPR-u wyprzedzili jeszcze kandydaci Samoobrony, których wynik 7 174 glosy zapewnił jeden mandat.   

W mieście Łomży wybory do Sejmiku wygrało PO przed PiS-em i PSL-em. W sumie kandydaci   
PO zebrami 6 375. Z list tej partii największe poparcie w mieście zdobyła Hanka Gałązka, która z wynikiem 2035 wyprzedziła Jacka Piorunka (1899).
W wyścigu do Sejmiku PO w Łomży znacznie wyprzedziła PiS. Partii tej nie pomógł nawet rekordowy w mieście wynik Marka Olbrysia. Jego 2248 głosów i wyniki ośmiu innych kandydatów PiS dało liście w Łomży w sumie 4 877 głosów poparcia.
Dużym zaskoczeniem jest  wynik  PSL-u. Ludowcy w Łomży dotychczas nie cieszyli się większym poparciem, a tym razem z wynikiem 1 499 zdobyli trzecie miejsce.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę