Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Młodzi złodzieje kabli

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie w wyniku podjętych działań ustalili i zatrzymali podejrzanych o popełnienie czterech przestępstw kradzieży z włamaniem do firm na terenie miasta, których łupem padły przewody i elementy miedziane. Wśród podejrzanych znalazło się dziewięciu nieletnich mieszkańców Zambrowa, z których najmłodszy miał zaledwie 12 lat.

Zambrowscy policjanci ustalili w trakcie wykonywania czynności służbowych, że dwóch nieletnich uczestniczyło w trzech z ujawnionych kradzieży, natomiast jeden z nieletnich w dwóch kolejnych kradzieżach.

W okresie od 12-16 sierpnia z hali produkcyjnej zakładu w Zambrowie skradziono ok. 100 kg drutu miedzianego wartości ok. 2000zł. (Wśród sprawców tej kradzieży znaleźli się siedemnastolatek (I), szesnastolatek (I) oraz czternastolatek (I) – wszyscy mieszkańcy Zambrowa)

W dniu 3 września 2006r.  dokonano włamania do Punktu Skupu Złomu w Zambrowie skąd skradziono ok. 200 kg. Elementów miedzianych powodując straty ok. 4000zł. ( Sprawcami tej kradzieży byli: siedemnastolatek (II), szesnastolatek (II), czternastolatek (II) a także dwunastolatek (i) i czternastolatek (I) – wszyscy z Zambrowa.

W dniu 15 października z zakładu produkcyjnego w Zambrowie skradziono przewody i elementy miedziane wartości około 12.890 zł.  W powyższej sprawie odzyskano mienie wartości 5.370zł.
(Sprawcami byli: siedemnastolatek (III), czternastolatek (III), siedemnastolatek (I) oraz dwóch szesnastolatków (I) – wszyscy mieszkańcy Zambrowa.

W okresie od 12-13 października 2006r. z terenu firmy w Zambrowie skradziono 40 metrów przewodu zasilającego maszyny do kruszenia minerałów wartości ok. 1100zł. (Sprawcami byli: piętnastolatek (I) i siedemnastolatek (I) obaj z Zambrowa

Zatrzymani nieletni w obecności pedagoga bądź rodziców przyznali się do popełnionych przestępstw. Będą figurować w policyjnych kartotekach, a za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem dla Nieletnich.


Policjanci są zaniepokojeni tym, że coraz młodsi wchodzą w konflikt z prawem. Apelują do rodziców o zainteresowanie się tym, co ich dziecko robi w czasie wolnym po szkole. Należy pamiętać, że duży wpływ na młodego człowieka ma towarzystwo w jakim znajduje się. Należy więc sprawdzić z kim dziecko się przyjaźni.
Przede wszystkim trzeba z dzieckiem rozmawiać, odpowiednio reagować na jego potrzeby a także uświadamiać mu zagrożenia wynikające z postępowania niezgodnego z prawem.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę