Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

W sejmiku Bagiński, Olbryś i Piorunek

Mieczysław Bagiński z PSL-u, Marek Olbrys z PiS i Jacek Piorunek z PO to mieszkańcy Łomży, którzy zasiądą w sejmiku województwa podlaskiego. W naszym okręgu wyborczym obejmującym poza Łomżą powiaty łomżyński, kolneński i grajewski mandaty wywalczyli jeszcze Kazimierz Gwiazdowski z Mścich (PiS) i Sławomir Gromadzki ze Starego Gromadzyna (Samoobrona).

Wojewódzka Komisja Wyborcza w Białymstoku ogłosiła w poniedziałek wieczorem oficjalne wyniki wyborów do sejmiku. W sejmiku najwięcej mandatów będzie miał PiS. Partia w sumie zdobyła 11 miejsc, tym samym wyprzedziła PO, które z reprezentacją 7 radnych jest druga siłą... Pozostałe miejsca w sejmiku przypadły: PSL – 5 mandatów, Samoobrona - 4, a komitet Lewica i Demokraci - 3
 
Do sejmiku nie weszły komitety: LPR - 4,83 proc.; Chrześcijański Ruch Samorządowy (ChRS) - 4,17 proc.; Nasze Podlasie - 3,96 proc.; KPEiR - 2,60 proc.; Białoruski Komitet Wyborczy - 2,04 proc.; Polska Partia Pracy - 0,73 proc.; UPR - 0,64 proc.

W blokach wyborczych startowały: PSL z PO i z ChRS oraz w drugim - PiS, Samoobrona, LPR i Nasze Podlasie. Frekwencja wyborcza w tym głosowaniu wyniosła 45,54 proc.

W nowym sejmiku znalazł się cały poprzedni zarząd województwa podlaskiego. Mandaty zdobyli dotychczasowi marszałek Janusz Krzyżewski i członek zarządu województwa Jan Syczewski, szef Białoruskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego w Polsce (obaj Lewica i Demokraci). Radnymi zostali też wicemarszałkowie Krzysztof Tołwiński i Jan Kamiński (obaj PSL) oraz członek zarządu Karol Tylenda (obecnie PiS, w poprzedniej kadencji startował z list Samoobrony).


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę