Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 12 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Rycerze w Łomży

Przy parafii pw. Krzyża św. w Łomży rozpoczęła swoją działalność Łomżyńska Rada Rycerzy Kolumba im. bł. Ks. Adama Bargielskiego. Jest to jedna z sześciu Rad funkcjonujących na terenie Polski od początku bieżącego roku. Wielkim Rycerzem Łomżyńskiej Rady Rycerzy Kolumba jest obecny starosta łomżyński Wojciech Kubrak

Zakon Rycerzy Kolumba jest największą międzynarodową organizacją katolicką skupiającą mężczyzn. Została założona przed 124 laty przez ks. Mc Givney w USA. W chwili obecnej liczy ponad 1,7 mln członków, zrzeszonych w 12 tys. rad lokalnych, głównie w USA, Kanadzie, Filipinach, Meksyku, Kubie i Ameryce Łacińskiej. W Polsce poza Łomża Rady Zakonu istnieją w Radomiu, Starachowicach, Ludźmierzu, Łagiewnikach oraz w Łomiankach.   
Podstawowe wartości, którymi kieruje się organizacja to: miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm.

Od kandydatów na Rycerzy Kolumba wymaga się, aby byli praktykującymi katolikami, mieli ukończone 18 lat i posiadali aprobatę miejscowego proboszcza. Rycerz Kolumba służy parafii oraz Kościołowi Powszechnemu, aby w łączności z braterską wspólnotą tworzyć lepszy świat, oparty na katolickich wartościach.

Zadaniem Łomżyńskiej Rady Rycerzy Kolumba, oprócz wyżej przedstawionych działań programowych jest pomoc w zakładaniu nowych Rad Rycerzy Kolumba na terenie całej diecezji łomżyńskiej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę