Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Niebezpieczne lampki

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Białymstoku ostrzega przed lampkami, które mogą nas porazić prądem lub spowodować pożar. Wykryto je podczas kontroli przeprowadzonej w sklepach zajmujących się handlem tego typu towarem. - Wyniki kontroli wskazują, że zarówno liczba, jak i waga uchybień jest niepokojąca – podsumowuje WIIH.

Kontrolą objęto łącznie 33 partie opraw oświetleniowych przenośnych ogólnego przeznaczenia w 6 różnych placówkach na terenie województwa podlaskiego.
Stwierdzono, że 62,5 % badanych opraw posiadało różnego rodzaju niezgodności z wymaganiami obowiązującymi w zakresie oceny zgodności, z czego aż 33 % partii towarów objętych kontrolą nie spełniało wymagań zasadniczych. Szczególnie zatrważające są wyniki badań laboratoryjnych, wskazujące, że wszystkie lampki poddane takim badaniom posiadały niezgodności z wymaganiami określonymi w dyrektywie niskonapięciowej, a więc stwarzały realne zagrożenia dla użytkowników. Użytkowanie tych lampek zdaniem Inspektoratu mogło być przyczyną porażenia oraz zwarcia lub zmniejszenia odstępów izolacyjnych i w konsekwencji pożaru.
Oto zakwestionowane lampki:

  • Lampka biurkowa, typ FT-20W, importowaną przez Kobi-Light, Rzeszów,

  • Lampka biurkowa, typ K/maxi-LB, produkcji PPHU w Mazańcowicach,

  • Lampa dekoracyjna, model A05317 produkcji EM&EM Warszawa,

  • Lampa, typ 1101JQ. produkcji MONDEX Sp. j., Olsztyn.

„Należy podkreślić, iż aż do 11 opraw oświetleniowych przenośnych ogólnego przeznaczenia nie otrzymano deklaracji zgodności, co stanowi 34,4 % ogółem zbadanych partii. W większości dotyczyło to wyrobów importowanych. Powyższe okoliczności uzasadniają domniemanie, iż wyroby takie nie zostały poddane żadnym procedurom oceny zgodności” - podkreślają przedstawiciele Inspekcji, którzy już skierowali te sprawy do odpowiednich organów..


210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę