Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Woda czysta jak z... Podgórza

Ponad 4,5 mln euro kosztuje przebudowa dwóch ujęć wody w Podgórzu i na Rybakach z których zasilane są miejskie wodociągi. Inwestycja zmierza ku końcowi We wtorek oficjalnie otwarto nowo wybudowaną Stację Uzdatniania Wody w Podgórzu. Obiekt poświęcił biskup łomżyński Stanisław Stefanek.

W Podgórzy woda pobierana jest jednocześnie z 9 studni głębinowych. Nim trafi do kranów w mieszkaniach przechodzi przez szereg filtrów, które ją oczyszczają. Jak podkreślano podczas otwarcia stacji zastosowano tu jedne z najnowszych osiągnięć w tego typu instalacjach. Stacja może uzdatniać 800 m3 wody na godzinę. Ta ilość całkowicie zaspokaja łomżyńskie potrzeby.
Budowy nowej stacji uzdatniania wody „Podgórze” realizowana była w ramach dofinansowanego z funduszy Phare 2003 projektu „Rozwój sektora MŚP okolic Łomży”. Poza inwestycją w Podgórzu obejmuje on także remont istniejącej stacji uzdatniania wody i rozbudowę ujęcia  „Rybaki”, a także budowę specjalnych pięciu komór regulujących ciśnienie w wodociągach na terenie całego miasta.
Z ogólnej kwoty ponad 4,5 mln euro, które pochłonie ta inwestycja aż 75% pochodzi z funduszy unijnych.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę