Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@
Publikacja sfinansowana ze środków KW PO

Łomża – dobrem ponad podziałami

Główne zdjęcie
Wręczanie aktu nadania stopnia nauczyciela dyplomowanego przez podlaskiego kuratora oświaty

Poprawa warunków życia w naszym mieście nie nastąpi natychmiast po wyborach, nie możemy liczyć na cud. Spowodowanie zmiany na miarę naszych oczekiwań wymaga czasu, pracy oraz ludzi w radzie miejskiej z wizją jej rozwoju, dostrzegających problemy jej mieszkańców, chcących poświęcić swoją wiedzę i doświadczenie do ich rozwiązania. Głosujcie rozważnie i odpowiedzialnie – bo aż do następnych wyborów nie da się naprawić błędnie podjętej decyzji. Problemy są do rozwiązania – trzeba tylko chcieć, ja chcę to uczynić. Przedstawiam Państwu swoją kandydaturę na radnego Łomży z prośbą o kredyt zaufania. Weźcie udział w wyborach, zadecydujcie sami, nie pozwólcie by za Was wybrali inni.

Spotkanie prezesa ŁOSWP, senatora R.P, dr. Jana Stypuły i wiceprezesa Czesława Rybickiego z prezesami Stowarzyszenia Lekarzy Polskich w Druskiennikach na Litwie
Spotkanie prezesa ŁOSWP, senatora R.P, dr. Jana Stypuły i wiceprezesa Czesława Rybickiego z prezesami Stowarzyszenia Lekarzy Polskich w Druskiennikach na Litwie
Odczytywanie aktu erekcyjnego podczas otwarcia Domu Poloni w Łomży w 1996 r.
Odczytywanie aktu erekcyjnego podczas otwarcia Domu Poloni w Łomży w 1996 r.
Podczas spotkania z prof. Krzysztofem Skubiszewskim, byłym ministrem spraw zagranicznych RP przebywającym w Łomży na zaproszenie ŁOSWP.
Podczas spotkania z prof. Krzysztofem Skubiszewskim, byłym ministrem spraw zagranicznych RP przebywającym w Łomży na zaproszenie ŁOSWP.
Wręczenie pucharów kierownikom zwycięskich ekip podczas Polonijnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej im. dr. Jana Stypuły
Wręczenie pucharów kierownikom zwycięskich ekip podczas Polonijnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej im. dr. Jana Stypuły
Czesław Rybicki
Czesław Rybicki


Czesław Rybicki Kandydat do Rady Miasta
 

Okręg Wyborczy nr 4 na Osiedlu S. M. "Perspektywa"  Lista nr 5  Pozycja nr 2


Mam 50 lat, wspaniałą rodzinę. Tu w Łomży jest mój dom, tu od czterech pokoleń żyje moja rodzina, tu są moi przyjaciele i koledzy.

Od wielu lat moją pasją i polem działania jest edukacja, kultura fizyczna i działalność polonijna.  Edukacja  i wychowanie dzieci kosztuje wiele trudu i poświęceń. Chciałbym aby nasze dzieci znalazły w Łomży  warunki do rozwoju, pracy i szansę godnej przyszłości. Stanowią one potencjał, którego nie wolno zmarnować. Inwestycja w ich rozwój to inwestycja w lepszą przyszłość nas wszystkich. Jesteśmy za to wszyscy odpowiedzialni.

Przekonany jestem, że życie publiczne należy opierać na wartościach chrześcijańskich, a władza powinna  być skromna i pełnić służebną rolę wobec ludzi.  Działanie na rzecz dobra wspólnego powinno być wolne od podziałów politycznych. Zobowiązuje się wspierać je swoją pracą.

O ile zostanę wybrany, będę radnym otwartym dla wszystkich, którzy swoją mądrością zechcą pomóc mi w tym dziele. Mamy szansę razem stworzyć Łomżę na miarę naszych marzeń, ożywić miasto, przywrócić jego bogate tradycje, zadbać o gospodarkę, rozwinąć życie kulturalne i rozrywkowe, pozyskać inwestorów, zatroszczyć się o szkoły i przedszkola. Zobowiązuję się do takich działań.

Dlatego apeluję do Państwa o wzięcie udziału w wyborach samorządowych. Nie dystansujmy się, możemy mieć wpływ na jakość życia w naszym mieście. Dajmy szansę  działania ludziom mądrym i aktywnym. Wasz wybór zdecyduje o przyszłości naszego miasta. Zachęcam do przekonania do głosowania również członków rodziny i znajomych.
 
Zwracam się do Państwa z prośbą o poparcie mojej kandydatury w wyborach 12 listopada.


Żona -Bogumiła - nauczyciel Szkoły Podstawowej w Nowogrodzie; synowie: Przemysław – student prawa UW w Warszawie; Radosław – student AWF Warszawa; Jarosław - gimnazjalista; Łomżyniak w trzecim pokoleniu. Wychowany w duchu wartości patriotycznych i chrześcijańskich, w rodzinie o akowskich tradycjach.

 • mgr wychowania fizycznego, nauczyciel dyplomowany,
 • członek Rady Nadzorczej SM „Perspektywa”,
 • współzałożyciel oraz wiceprezes łomżyńskich struktur Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” i Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego,
 • członek Komisji Rewizyjnej Rady Krajowej Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”,
 • 2004 – 2006, doradca metodyczny nauczycieli wychowania fizycznego,
 • ekspert  do spraw awansu zawodowego nauczycieli,
 • absolwent studiów podyplomowych z zakresu profilaktyki i resocjalizacji, oligofrenopedagogiki, gimnastyki korekcyjnej, kinezygerontoprofilaktyki,
 • kwalifikacje edukatorskie oraz w zakresie zajęć edukacyjnych wychowania do życia w rodzinie i w zakresie zarządzania oświatą.
 • odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

 
Jest autorem opracowań dotyczących historii, historii kultury fizycznej miasta Łomży (17 publikacji).
 

Był współorganizatorem  Maratonów Pływackich WOPR na trasie Łomża - Siemień,  wszystkich Polonijnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej, większości konferencji, sympozjów, wizyt, wymian dzieci i młodzieży oraz wszelkich działań łomżyńskiego oddziału „Wspólnoty Polskiej” .

Posiada liczne kontakty międzynarodowe, szczególnie w środowiskach polonijnych. Jest osobą aktywną, uprawia sporty przez cały rok: pływa, wiosłuje na kajaku, biega, gra w tenisa.
 
Od wielu lat żyję problemami sąsiadów, mojego osiedla i mojego miasta, znam je z autopsji. Moja aktywność będzie koncentrowała się na rozwiązaniu najważniejszych w skali miasta problemów:
 

 • zwiększenie atrakcyjności miasta dla inwestorów, dostępności terenów pod inwestycje, stworzenie wieloletniego programu promocji miasta i ułatwień dla inwestorów oraz tworzenie miejsc pracy,
 • aktywne pozyskiwanie środków z funduszy UE,
 • pomoc społeczna dla ludzi bez pracy,
 • wzbogacenie oferty szkół w zakresie zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych, po lekcjach szkoły nie mogą być zamknięte,
 • opracowanie i wdrożenie koncepcji miejskiej systemu rozwiązań komunikacyjnych zsynchronizowanej z obwodnicą i  systemem dróg krajowych, wojewódzkich oraz powiatowych, usunięcie tirów z miasta,
 • rozwój budownictwa komunalnego i utrzymanie jego zasobów,
 • rozbudowa i modernizacja dworca autobusowego,
 • rewitalizacja najbardziej atrakcyjnych uliczek Starego Miasta z wykorzystaniem funduszy UE,
 • rozbudowa i modernizacja stadionu miejskiego z         dostosowaniem go do imprez rangi ogólnopolskiej,
 • stworzenie i wdrożenie kompleksowego programu rozwoju rekreacyjnego miasta, utworzenie nowych boisk, placów zabaw, zagospodarowanie terenów nadnarwiańskich, organizacja spójnego systemu ścieżek rowerowych, organizacja imprez  dla mieszkańców i turystów.

 
Nasze osiedle zasługuje na dalsze poprawianie warunków życia mieszkańców.
 
Dołożę starań aby oprócz bieżącego utrzymania zasobów mieszkaniowych:
 

 • zdobyć nowe tereny pod budownictwo, także aby zapobiec likwidowaniu placów zabaw i boisk do gier przy starszych blokach,  
 • rozwinąć i uatrakcyjnić place gier i zabaw przy blokach, pozyskać nowe miejsca na te cele i je zagospodarować,
 • poprawić poczucie bezpieczeństwa mieszkańców poprzez rozwój skutecznego systemu monitoringu na osiedlu i w szkołach osiedlowych,
 • termomodernizać budynki,
 • poprawić komfort odpoczynku poprzez bardziej intensywne obsadzenie zielenią,
 • zwiększyć ilość trwale zamocowanych ławeczek przy ciągach komunikacyjnych,
 • wspomóc  działania w celu poprawienia funkcjonalności stadionu przy szkołach osiedlowych poprzez zbudowanie na nim urządzeń do uprawiania lekkoatletyki i gier małych,
 • odciążyć komunikacyjnie ulicę Piłsudskiego  poprzez kontynuację  przedłużenia ulicy Przykoszarowej w stronę Szosy Zambrowskiej oraz przedłużenie ulicy Zawadzkiej i Kazańskiej do Szosy na Mężenin,
 • zorganizować ogrodzone wybiegi dla psów w miejscach zwyczajowo odwiedzanych przez właścicieli z psami.

 
 Wymaga to współdziałania władz spółdzielni oraz władz miasta.
Przekonany jestem, że  jako członek Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Perspektywa” dostrzegam wiele istotnych problemów zwykłych ludzi z naszego osiedla, potrafię wsłuchiwać się w głos mieszkańców i będę w stanie wraz z mądrą reprezentacją w radzie te problemy rozwiązać. Swoją wiedzę i doświadczenie pragnę połączyć z wiedzą innych ludzi oddanych Łomży. Potrafię pracować w zespole, dochodzić poprzez dialog  do kompromisów i porozumień, często wśród sprzecznych racji.


O ile zostanę obdarzony Państwa zaufaniem postaram się spełnić oczekiwania.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę