Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Ja już wybrałam...

Główne zdjęcie
Krzysztof Sychowicz

W najbliższą niedzielę odbędą się wybory samorządowe. Sami mamy sobie wybrać ludzi którzy w naszym imieniu będą zajmować się naszymi sprawami przez najbliższe cztery lata. Kandydatów jest bardzo dużo i wielu zastanawia się, który z nich jest godny zaufania. Ja wiem. Będę głosowała na Krzysztofa Sychowicza.

Krzysztof Sychowicz urodził się i wychował w tym mieście. Studia historyczne ukończył na Uniwersytecie Wrocławskim lecz sentyment i przywiązanie do rodzinnego miasta spowodowały, że powrócił do niego. Tak samo stało się w przypadku doktoratu, obronionego również we Wrocławiu, gdzie mimo otrzymanej propozycji nie zdecydował się na podjęcie pracy tak daleko od jego Łomży. Po powrocie do rodzinnego miasta uczył historii w Szkole Podstawowej nr 10, III Liceum Ogólnokształcącym, przez kilka lat był też wykładowcą w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego. Ze względu na brak możliwości dalszego rozwoju naukowego (nieuwzględnianie historii w programach nauczania szkół wyższych w Łomży) zdecydował się podjąć pracę w Oddziale Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku. Ilu z nas pracując w większym mieście nie związałoby swoich losów z nim na stałe?
Krzysztof Sychowicz nadal jednak pozostał łomżaninem. W chwili obecnej należy do ZG Towarzystwa Przyjaciół Ziemni Łomżyńskiej, jest członkiem Towarzystwa Naukowego im. Wagów oraz jest związany ze środowiskiem wędkarskim Łomży. Jest autorem wielu artykułów dotyczących historii naszego miasta i regionu oraz współautorem m.in. pakietu edukacyjnego „Podziemie niepodległościowe na terenie województwa białostockiego w latach 1944 –1956 ”, pozycji „Marzenia o Orle w koronie. Nauczyciele i młodzież Polski północno-wschodniej wobec władzy w latach 1980 –1986 ” oraz autorem pozycji „Ziemia Łomżyńska i jej mieszkańcy w latach 1944-1956”.
Przez ostatnie lata utrzymywał także stały kontakt z łomżyńskimi szkołami, organizując na ich terenie ekspozycje wystaw, zajęcia dla nauczycieli i wykłady. Przez cały czas dbał o to, aby region łomżyński jak najwięcej czerpał z wyników prac badawczych prowadzonych przez IPN. Obecnie jest wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, rozpoczął też pisanie pracy habilitacyjnej.
Krzysztof Sychowicz jest jednak przede wszystkim dobrym człowiekiem. Jest ojcem cudownej dziewczynki i moim mężem. Zaufałam mu już 7 lat temu i tego nie żałuję. Wiem że i Państwo nie będziecie żałować jeśli w niedzielę wybierając radnych Rady Miasta Łomży oddacie swój głos na Krzysztofa Sychowicza. O mandat radnego Krzysztof ubiega się w okręgu wyborczym nr 3 czyli na terenie ŁSM. Jego nazwisko znajdziecie państwo na drugiej pozycji na liście nr 15 „Solidarna Łomża”.

pozdrawiam
Aneta Sychowicz

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę