Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z interia.pl

Zatrzymani pseudokibice

Za zakłócenie imprezy masowej oraz znieważenie policjantów odpowie siedmiu chuliganów, zatrzymanych w czasie drugoligowego meczu piłkarskiego w Grajewie. W przerwie rozegranego tam w sobotę meczu między ŁKS Łomża a Polonią Warszawa grupa pseudokibiców wbiegła na boisko.

Jak poinformował w niedzielę Kamil Tomaszczuk z zespołu prasowego podlaskiej policji, w przerwie sobotniego meczu kilkunastu młodych ludzi z sektora zajmowanego przez kibiców z Łomży przeskoczyło ogrodzenie i wbiegło na boisko, zmierzając w kierunku sektora zajmowanego przez grupę sympatyków Polonii.

Ponieważ stadionowa ochrona nie była w stanie opanować sytuacji, na prośbę organizatora imprezy interweniowała policja. Funkcjonariusze, uformowani w tyralierę, zepchnęli chuliganów do sektora ŁKS. Zatrzymali jednego, najbardziej agresywnego młodego mężczyznę.

Gdy rozpoczęła się druga połowa meczu (ŁKS wygrał spotkanie 1:0), kibice z sektora łomżyńskiego zaczęli rzucać śnieżkami w policjantów, którzy pilnowali sektora. Jak poinformował Tomaszczuk, w niektórych śnieżkach znajdowały się kamienie. Żaden z funkcjonariuszy nie został ranny. Zatrzymano sześciu pseudokibiców w wieku 15-26 lat.

Według rzecznika prasowego ŁKS Łomża Marcina Trojanowskiego, który był na sobotnim meczu w Grajewie, na boisku doszło do krótkiego starcia między sympatykami obu drużyn, a policja interweniowała już po tym zajściu.

Trojanowski przypomniał, że ŁKS rozgrywa swoje mecze w Grajewie, bo jego stadion w Łomży jest remontowany, by mógł spełnić wymogi licencyjne Polskiego Związku Piłki Nożnej. W rundzie wiosennej drugiej ligi już tam piłkarze ŁKS będą rozgrywali swoje mecze.

Zatrzymanym pseudokibicom grożą kary od grzywny do roku więzienia. Możliwe jest także orzeczenie wobec nich przez sąd zakazu wstępu na stadion.

zobacz: fotogalerię z meczy ŁKS Łomża - Polonia Warszawa
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę