Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Samoobrona na samorządy

Wicemarszałek Sejmu Genowefa Wiśniowska i poseł Janusz Wójcik agitowali w Łomży za kandydatami Samoobrony w zbliżających się wyborach samorządowych. Partia Andrzeja Leppera liczy, że w wyborach do Sejmiku co najmniej powtórzy wynik sprzed 4 lat (wówczas uzyskała ponad 16% poparcia) bo jak mówiła Wiśniowska „ma teraz szerokie struktury terenowe”. Natomiast Janusz Wójcik – szef sejmowej Komisji Sportu - zaatakował władze Łomży, że „w celach wyborczych rozpoczęły modernizację stadionu miejskiego”

- Jest to wielkie zaniedbanie jakiego dopuściły się władze miasta – mówił poseł Janusz Wójcik nawiązując do majowej wizyty posłów z kierowanej przez niego Komisji Sportu. - Jak można było dopuścić ten obiekt do takiego katastrofalnego stanu – dodała podkreślając, że „teraz nagle uruchamia się odbudowę stadionu”.
Poseł Wójcik podkreślał, że stadion jest tylko przykładem zaniedbań, jakich w Łomży jest wiele i że „najlepiej o tym wiedzą mieszkańcy”. Zachęcając do głosowania na kandydatów Samoobrony, poseł Wójcik mówił, że mają oni chęć zmienienie tej złej rzeczywistości.
Sami kandydaci do Rady Miasta aż tak ostro się nie wypowiadali. Piotr Dąbrowski - 29 letni nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej, który szefuje łomżyńskim strukturom Samoobrony podkreślał, że do Rady wystawiono 32 przede wszystkim młodych i dobrze wykształconych kandydatów, którzy chcą wszystkich „integrować dla dobra naszego miasta”. Jako najważniejszy punkt programu wymienił rozwój edukacji.

Na specjalnej konferencji prasowej przedstawiono kilku kandydatów Samoobrony ubiegających się o mandaty na wszystkich szczeblach samorządu. Sławomir Gromadzki, który „łomżyńskim” okręgu wyborczym otwiera listę Samoobrony do Sejmiku mówił o konieczności przezwyciężania dyskryminacji Łomży, Kolna i Grajewa przez władze w Białymstoku. Podkreślał chęć wzmocnienia znaczenia Łomży w regionie, a dla rolników wojewódzki program budowy zbiorników wodnych jako sposób na rokroczne klęski suszy.
Kandydat Samoobrony na burmistrza Zambrowa Józef Fiertek zapowiada m.in.: przyspieszenia prac przy budowie obwodnicy tego miasta, rezygnację z podzielników ciepła w mieszkaniach, budowę ścieżek rowerowych, a „dla milusińskich” wybudowanie w mieście Mc Donalds'a.

Wicemarszałek Sejmu Genowefa Wiśniowska dodawała, że kandydaci partii do samorządów mogą liczyć na poparcie swoich kolegów z parlamentu i rządu nie tylko podczas kampanii wyborczej, ale także gdy już zasiądą we władzach samorządowych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę