Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

Jurek wspiera Kołakowskiego

Główne zdjęcie
Marszałek Sejmu RP Marek Jurek i Lech Antoni Kołakowski

- Wy jesteście taką mazowiecką mniejszością na Podlasiu – tak marszałek Sejmu Marek Jurek rozpoczął swoje przemówienie podczas konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Łomży. Jurek otwarcie mówił, że przyjechał do Łomży aby wesprzeć kandydata PiS na prezydenta miasta. - Te wybory są bardzo ważne dlatego, że nie sposób zbudować dobrego państwa, jeśli te same zasady, które są realizowane na szczeblu centralnym nie są realizowane przez samorządy – mówi marszałek Sejmu w Liceum Katolickim, gdzie odbywało się przedwyborcze spotkanie PiS-u.

Podczas kilkunastominutowego wystąpienia Marek Jurek podkreślał, że dla IV Rzeczpospolitej ważne jest aby wybory w samorządach wygrali ludzie, którzy chcą ją budować. Dodawał, że dziś koalicja rządowa realizuje politykę solidarności społecznej, i że aby ją w pełni zrealizować konieczne jest wsparcie rządu przez samorządy.
Co prawa podkreślał, że rządzący w kraju potrafią i są gotowi współpracować z każdym, ale jak zaznaczył „wiemy o naszych kandydatach, że oni będą potrafili współpracować z nami”.
Marszałek Marek Jurek dodawał, że kandydat PiSu na prezydenta Łomży jest zdolny do wygrania tych wyborów i do skutecznego rządzenia miastem.
Poseł Lech Antoni Kołakowski kandydat PiS-u na prezydenta Łomży podkreślał, że będzie zmieniał Łomżę: „żeby żyło się lepiej, żeby łomżyniacy nie musieli wyjeżdżać za granicę, żeby młodzież mogła tu kształcić się, osiąść i zakładać rodziny”.    
W łomżyńskiej konwencji wyborczej PiS poza Jurkiem wzięli udział także m.in. wicemarszałek Senatu Krzysztof Putra, były minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, a także wojewoda podlaski Jan Dobrzyński.  
W trakcie niemal dwugodzinnego spotkania przedstawiono kandydatów PiS do samorządu miasta, powiatu i województwa.

Z biskupem o życiu
Przed wizytą na konwencji PiS marszałek Marek Jurek spotkał się w cztery oczy z biskupem łomżyńskim Stanisławem Stefankiem. Jak relacjonował nam to spotkanie marszałek rozmowa dotyczyła przede wszystkim politycznej debaty na wprowadzeniem do konstytucji poprawki gwarantującej ochronę życia ludzkiego od poczęcia.
- Przedstawiłem biskupowi te prace które się w Sejmie toczą nad poprawką do konstytucji – mówił  marszałek Jurek. Jego zdaniem „jest bardzo duża szansa” aby takie zapisy w konstytucji stały się faktem.
- To by zaowocowało stabilnością i pewnością prawa. To byłoby bardzo korzystne rozwiązanie – podkreślał Marek Jurek argumentując, że w Sejmie jest duże poparcie dla wprowadzenia takiego zapisu.
- Skoro za kontynuacją prac nad zmianą konstytucji głosowało 72% posłów to znaczy, ze jest pewien zapas i że osiągnięcie większości 67% potrzebnej do zmiany konstytucji jest możliwe.
Marszałek Sejmu podsumował, że „naszą (marszałka z biskupem – dop. red.) rozmowę odbieram jako bardzo silne moralne wsparcie biskupa dla tych prac”.
cz
wt, 31 października 2006 20:31
Data ostatniej edycji: wt, 31 października 2006 20:51:34

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę