Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@

Kandydatów PO sejmikowanie

Uczciwy podział funduszy europejskich na rozwój regionu to podstawowy punkt programu wojewódzkiego Platformy Obywatelskiej. W poniedziałek zaprezentowali się kandydaci na radnych sejmiku z listy PO w okręgu łomżyńskim. Jak podkreślał otwierający listę chętnych Jacek Piorunek „liczymy na dwa mandaty + członka zarządu”.

Sławomir Zgrzywa – ostatnio radny Sejmiku, a w poprzedniej kadencji Marszałek województwa podlaskiego, który na liście wyborczej PO znalazł się na drugiej pozycji podkreślał, że doświadczenia ostatnich czterech lat pokazują jak bardzo pilna jest potrzeba zmiany sposobu podziału środków unijnych na rozwój regionu. Zgrzywa zaznacza, że trzeba stworzyć przejrzysty system w którym wsparcie będą dostawały projekty dobre dla regionu, a nie dla któregoś z członków zarządu województwa. Postuluje aby w podziale europejskich funduszy w znacznie większym stopniu niż to miało miejsce dotychczas brali udział radni Sejmiku.
W jego przekonaniu w najbliższej kadencji samorządu konieczne jest zmodernizowanie dróg Łomża – Nowogród – Myszyniec oraz Piątnica - Jedwabne – Osowiec.
Gałązka Hanka (poz. 4) unijne pieniądze chciałaby wykorzystać na zatrzymanie młodzieży w Łomży. Dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży podkreślała, że jest zatroskana tym, że młodzi z miasta wyjeżdżają i coraz rzadziej chcą tu powrócić. Gałązka chciałaby młodych, zdolnych zatrzymać poprzez dobrze płatną pracę. Jest zdaniem osiągnie się to poprzez uatrakcyjnienie oferty turystycznej województwa, dzięki czemu uda się przyciągnąć inwestorów.
Kandydaci na radnych Sejmiku przekonywali także o konieczności budowy lotnisk – regionalnego w okolicach Białegostoku i sportowo-sanitarnych w Suwałkach i Łomży. Jacek Piorunek uzasadniał, że z badań wynika, iż to właśnie głównie brak lotniska jest tym argumentem, który skutecznie odstrasza dużych inwestorów.
- Ludzie decydujący o największych inwestycjach na całym świecie nie jeżdżą samochodami – przekonywał Piorunek.
O konieczności inwestycji w infrastrukturę transportową przekonany jest także Maciej Zajkowski, który do Sejmiku idzie z ostatniego miejsca na tej liście. Kandydat podkreśla, że nie jest członkiem partii, ale „PO jest najbliżej przedsiębiorców” i właśnie dlatego znalazł się na liście wyborczej tego komitetu.

Platforma Obywatelska w wyborach do Sejmiku w okręgu obejmującym Łomżę, Kolno i Grajewo wystawiła 10 kandydatów.


cz
pon, 30 października 2006 23:34
Data ostatniej edycji: pon, 30 października 2006 23:41:43

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę