Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

NIK nie chce szukać „zmowy” drogowców

Najwyższa Izba Kontroli nie będzie przeprowadzi kontroli w firmach drogowych z regionu. Jak podkreślają przedstawiciele NIK „Izba nie jest od tego rodzaju działań”. NIK odesłał prezydentowi Łomży wysłaną tam interpelację radnego Zbigniewa Lipskiego, który podejrzewa, że między formami drogowymi istnieje niepisany „układ - porozumienie - zmowa”, że nie będą sobie wzajemnie „przeszkadzały”. Radny prosił prezydenta o skierowanie sprawy do NIK, ale także Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta oraz Centralnego Biura Antykorupcyjnego, ale Jerzy Brzeziński twierdził, że wystarczy sam NIK.


Najwyższa Izba Kontroli odsyłając sprawę z powrotem do Łomży uzasadniała, że Izba ma ograniczone kompetencje do kontroli w firmach prywatnych. Podkreślała też, że od rozwiązania zagadki „zmowy” drogowców są inne organy państwa.
Proszony o komentarz prezydent Łomży Jerzy Brzeziński podkreślał, że jeszcze nie zdecydował co dalej w tej sprawie zrobić. Dodał też, że raczej nie powiadomi o niej CBA.

zobacz: NIK zajmie się „zmową drogowców”?

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę