Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@
Publikacja sfinansowana ze środków Komitetu Wyborczego Polskie Stronnictwo Ludowe

12.XI.2006 - Wybieramy Najlepszych

Szanowni Państwo Drodzy Wyborcy Nazywam się Wojciech Dzierzgowski, mam 39 lat, jestem żonaty, wspólnie z żoną wychowujemy czworo dzieci w wieku od 12 do 17 lat. Posiadam wyższe wykształcenie, ukończyłem studia inżynierskie i magisterskie w Akademii Rolniczo – Technicznej w Olsztynie oraz studia podyplomowe z zakresu Integracji z Unią Europejską na Uniwersytecie w Białymstoku oraz z zakresu Szacowania Nieruchomości na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie. Uczestniczyłem w szeregu różnych szkoleń a ostatnio jako jedna z dwóch osób z województwa podlaskiego w cyklu szkoleń z zakresu zapobiegania korupcji zorganizowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zagadnienia funkcjonowania administracji rządowej i samorządów wszystkich szczebli są mi doskonale znane. Byłem wiceprzewodniczącym Rady Miasta i Gminy Nowogród, delegatem do Sejmiku Samorządowego Województwa Łomżyńskiego oraz radnym Powiatu Łomżyńskiego. W trakcie mojej działalności w samorządach byłem inicjatorem następujących inwestycji:
  • remont drogi i mostu w miejscowości Sulimy,
  • budowa oczyszczalni ścieków w Nowogrodzie,
  • budowa mostu na drodze powiatowej w miejscowości Chmielewo,
  • budowa drogi powiatowej na odcinku Nowogród – Szablak,
które zostały skutecznie zrealizowane przez samorządy i nadal służą lokalnym wspólnotom.

Moja dotychczasowa praca zawodowa cały czas była związana z samorządami i lokalnymi środowiskami. Pracując w Wojewódzkim Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie pomagałem rolnikom na terenie powiatu łomżyńskiego restrukturyzować swoje gospodarstwa, które dzisiaj stanowią wzorce do naśladowania dla innych. Kiedy byłem dyrektorem Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa organizowałem ten oddział na terenie województwa podlaskiego w czasie kiedy wiedza na temat zagadnień, którymi będzie się on zajmował była znikoma. Udało się dobrze zorganizować oddział a nawet przekonać rolników, na wstępie realizowania programu przedakcesyjnego SAPARD, do korzystania z tych pieniędzy. Mimo sceptycznej postawy rolników dla integracji z Unią Europejską obecnie rolnicy potrafią wykorzystywać te środki co jest bardzo pozytywnym zjawiskiem wpływającym na poprawę warunków życia na wsi.
Lokalizując Odział Regionalny ARiMR w Łomży stworzyliśmy miejsca pracy dla kilkuset mieszkańców miasta i okolic.
Obecnie jako sekretarz Powiatu Łomżyńskiego na co dzień spotykam się z różnymi problemami mieszkańców powiatu, doskonale znam zagadnienia, którymi zajmują się samorządy wszystkich szczebli, znam potrzeby i problemy, wiem jak je rozwiązywać.
Często pomagałem ludziom w różnych sytuacjach, na pewno wiele osób zna mnie osobiście.
Wielokrotnie w wyborach duża grupa wyborców obdarzała mnie swoim zaufaniem z tego powodu czuję się Państwu zobowiązany i stawiam swoją osobę do dyspozycji.

Jeśli Państwo głosując na mnie upoważnicie mnie do reprezentowania naszych wspólnych spraw w Sejmiku Województwa Podlaskiego, myślę, że nadal nie zawiodę.

Co PSL zrobiło dla Łomży ?

Myślę, że chcecie zadać to pytanie i mam nadzieję, że odpowiedź zainteresuje Państwa.
Łomżyńskie - Polskie Stronnictwo Ludowe - przy moim udziale jako dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z inicjatywy i przy ogromnym zaangażowaniu posła na Sejm RP Kol. Józefa Mioduszewskiego doprowadziło do lokalizuj Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Łomży.
Dzięki temu stworzono tu około 150 miejsc pracy dla mieszkańców Łomży i okolic, zapewniając rodzinom zatrudnionych osób stałe źródło dochodów; około 300 tysięcy złotych co miesiąc i około 3,5 miliona złotych rocznie trafia na lokalny - łomżyński rynek. Zapobiegło to migracji młodych zdolnych osób w poszukiwaniu pracy ponieważ otrzymali dobrą pracę na miejscu w Łomży.
Lokalizacja instytucji szczebla wojewódzkiego podnosi również rangę naszego miasta - Łomża. Kiedy byłem dyrektorem tego Oddziału miało tutaj miejsce wiele wydarzeń o zasięgu ogólnopolskim. Mieliście Państwo możliwość śledzenia pracy ARiMR poprzez informacje przekazywane przez lokalne media.
W dniu 26 września 2003 roku miało miejsce uroczyste otwarcie Oddziału. Gościliśmy wówczas wiele osób z całej Polski i przy zaangażowaniu wielu łomżyńskich środowisk godnie zaprezentowaliśmy nasze miasto i region.
Moje ugrupowanie polityczne działa nie tylko w interesie środowisk wiejskich ale także na rzecz miasta Łomża, to tylko jeden z wielu przykładów ale o dużym znaczeniu.

Wojciech Dzierzgowski
Kandydat do Sejmiku
Lista nr 1 pozycja 1

Szanowni Państwo!
Drodzy Wyborcy!

W wyborach samorządowych popieram wszystkich kandydatów z list Komitetu Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz z list Komitetu Wyborczego Chrześcijańskiego Ruchu Samorządowego w wyborach na prezydenta Łomży i Rady Miasta Łomża a w szczególności:

Jerzego Brzezińskiego – na prezydenta Łomży
Józefa Mioduszewskiego – na radnego w okręgu nr 1
Eugeniusza Mioduszewskiego – na radnego w okręgu nr 2
Marcina Brunona Sroczyńskiego – na radnego w okręgu nr 3
Henryka Perkowskiego – na radnego w okręgu nr 4

 

Popieram także kandydatów na wójtów i burmistrzów:

Zbigniewa Zapert – na burmistrza gm. Jedwabne
Wojciecha Bałazy - na wójta gm. Miastkowo
Józefa Wiesława Konopka – na burmistrza gm. Nowogród
Edwarda Łada – na wójta gm. Piątnica
Dominika Zapert – na wójta gm. Przytuły
Jacka Albina Nowakowskiego – na wójta gm. Łomża
Zenona Henryka Białobrzeskiego – na wójta gm. Zbójna

 

Państwa też zachęcam do głosowania na wymienionych kandydatów.


Wojciech Dzierzgowski


210204100642.gif
cz
nie, 29 października 2006 16:19
Data ostatniej edycji: nie, 05 listopada 2006 21:31:01

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę