Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Sprzedała alkohol – trafi do więzienia?

Nawet 2 lata w więzieniu może spędzić 40-latka z Grajewa, która w minioną środę sprzedała alkohol nieletnim. W piątek prokuratorzy przedstawili jej zarzuty rozpijania nieletnich. Póki co kobieta jest na wolności – wyszła po wpłaceniu kaucji. - Z zeznań kobiety wynikało, że kupująca alkohol dziewczynka mówiła, że jest on przeznaczony dla osoby dorosłej, dziewczynka miała nawet podać imię i nazwisko zleceniodawcy – dodaje Andrzej Łagodziński dla serwisu e-grajewo.pl.

Przypomnijmy w środę policjanci z Grajewa zatrzymali pięcioro pijanych dzieci w wieku do 9 do 13 lat.  U 10-letniej Marty i 9- letniego Adasia alkomat wskazał prawie 1 promil alkoholu. Nieco ponad 0,6 promila miała 12-letnia Malwina. Jej rówieśniczka Emilka miała o 0,2 promila więcej. Najniższy wynik alkomat wskazał u najstarszej z dziewcząt – 13-letniej Ewelinki. Miała ona 0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

- Jak pracuję osiem lat w policji jest to pierwszy tak drastyczny przypadek – mówił dla serwisu e-grajewo.pl mł. asp. Andrzej Łagodziński. Oficer prasowy KPP w Grajewie przyznawał, że problem nielegalnego handlu alkoholem w Grajewie istnieje, ale jest on znany dobrze policji, stąd nasze częste kontrole.
- Miejsca, gdzie kwitnie nielegalny handel alkoholem, czy papierosami są regularnie odwiedzane i monitorowane przez funkcjonariuszy – mówił Łagodziński.
Tymczasem 40- letnia mieszkanka Grajewa, która sprzedała dzieciom butelkę 0,33 L alkoholu po 24 godzinach zaczęła zeznawać. Jak twierdzi była przekonana, że zakup miał być przeznaczony dla dorosłej osoby.
- Z zeznań zatrzymanej wynika, że kupująca dziewczynka mówiła, że alkohol jest przeznaczony dla osoby dorosłej, dziewczynka miała nawet podać imię i nazwisko zleceniodawcy – dodaje Andrzej Łagodziński.
W piątek rano kobieta została przewieziona do Prokuratury Rejonowej w Grajewie, gdzie usłyszała zarzut rozpijania nieletnich, za co grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Handlująca po wpłaceniu kaucji tego samego dnia po południu wyszła na wolność.
210204100642.gif
cz
nie, 22 października 2006 22:35
Data ostatniej edycji: pon, 23 października 2006 09:10:38

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę