Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Trudne początki łomżyńskiej obwodnicy

Choć od wyznaczenia przez dyrektora białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad szczegółowego harmonogramu budowy obwodnicy Łomży nie minęły jeszcze dwa miesiące, a ambitnym planie już łapią opóźnienia. Przedstawiciele GDDKiA choć przyznają, że faktycznie opóźnienie jest, podkreślają że nie powstało ono z winy Dyrekcji, i że uda się jej jeszcze nadrobić.


Zgodnie z przedstawionym 29 sierpnia przez dyrektora Tadeusza Topczewskiego harmonogramem prac nad obwodnicą Łomży do 15 października miały być ostatecznie opracowane rozwiązania koncepcyjnych tras wariantów obwodnic miasta wraz ze wstępnymi koncepcjami mostu przez dolinę rzeki Narew. Tymczasem jak nas poinformowano w GDDKiA póki co koncepcji tych jeszcze nie ma. Dokumenty mają być, ale dopiero za kilka tygodni...
 Zdaniem drogowców Raporty o oddziaływaniu na środowisko poszczególnych tras obwodnicy Łomży i materiały do decyzji „środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia” które miał być gotowe do końca listopada uda się wykonać do końca grudnia. To dopiero początek drogi - mówią przedstawiciele GDDKiA i dodają, że pozostałe terminy już nie powinny być zagrożone.  
Przypomnijmy zgodnie z tym harmonogramem robotnicy budujący obwodnicę Łomży mogliby rozpocząć prace w połowie 2011 roku, a cała inwestycja byłaby ukończona w 2013 roku.
Wcześniej musi zostać podjętych szereg decyzji administracyjnych w tym ta dotyczące po której - wschodniej czy zachodniej stronie miasta będzie ta obwodnica.
210204100642.gif
cz
pt, 20 października 2006 13:07
Data ostatniej edycji: pt, 20 października 2006 13:23:58

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę