Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@

Mimo przejść referendum będzie

Mimo zgrzytów radni Łomży powołali 10-osobowa Miejską Komisję ds. Referendum. To ona ma odpowiadać za przeprowadzenie 12 listopada referendum w sprawie budowy przy skrzyżowaniu Zawadzkiej i Sikorskiego hipermarketu. Kontrowersje wśród radnych wywołały jednak sposób kompletowania tej komisji i poszczególnych komisji obwodowych. Jak podkreśla radna Edyta Śledziewska już kilka dni temu, gdy chciała zgłosić kandydatów do tych komisji powiedziano jej że już składy ustalono. Okazało się, że o „kompletowaniu” nic nie wiedziała znaczna część radnych.

W trakcie sesji okazało się, że radni narobili błędów nie tylko w uchwale w sprawie referendum, ale także w karcie do głosowania. Tym razem błędy wychwyciło biuro prawne ratusza, które zasugerowało ich poprawienie w trybie sprostowania. Radni do tego wniosku się przychylili i błędy sprostowano.
Pytany o zatrważająca liczbę błędów inicjator i pełnomocnik Rady Miasta ds referendum Zbigniew Szponarski rozkłada ręce i winą za zaistniałą sytuację obarcza „ratusz”.
- Ja nie jestem prawnikiem. Zaproponowałem referendum. Przewodniczący Rady Miasta powinien ten wniosek przekazać do prezydenta z prośba o opinię prawną, a prezydent do prawników, którzy winni błędy naprawić - mówi.

W skład Miejskiej Komisji ds Referendum radni Łomży powołali: Łukasza Czecha, Katarzynę Macko, Małgorzatę Sawicką–Kujawa, Zbigniewa Szewczyka, Teresa Morawska, Jadwiga Pylińska, Milena Modzelewska, Grażyna Pupik, Jolanta Łodzińska i Anna Klewicka.
To właśnie ta Komisja ma teraz powołać Obwodowe Komisje Wyborcze. Zgodnie z przyjętym przez radnych w ubiegłym miesiącu kalendarzem referendalnym ma na to czas do najbliższego piątku.

Dodajmy jeszcze, że zgodnie z najnowszymi wyliczeniami referendum lokalne będzie kosztowało nas 54 tys zł, a nie jak wcześniej szacowano 40 tys zł.
cz
śr, 18 października 2006 11:40
Data ostatniej edycji: cz, 19 października 2006 06:47:17

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę