Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

poniedziałek 24.05.2004

Gazeta Wyborcza - Referendum w sprawie odwołania burmistrza Stawisk Gazeta Wyborcza - Oświadczenia podlaskich radnych wojewódzkich Kurier Poranny - Dobra matura i masz indeks

Gazeta Wyborcza - Referendum w sprawie odwołania burmistrza Stawisk
Spokojnie, ale też przy niewielkim zainteresowaniu odbyło się w Stawiskach (niedaleko Łomży) referendum w sprawie odwołania burmistrza. To pierwsza - od wyborów samorządowych - taka próba na Podlasiu
Wniosek o zwołanie referendum podpisało ponad pół tysiąca osób, czyli wymagane ordynacją 10 proc. mieszkańców miejscowości. Przeciwnicy Marka Waszkiewicza mają mu za złe, że nadmiernie zadłuża gminę i zbyt rozrzutnie gospodaruje jej budżetem. Boją się, że to doprowadzi gminę na skraj bankructwa. Ponadto zarzucają mu niegospodarność, niewłaściwą politykę kadrową, a także niepotrzebną likwidację kilku miejskich i gminnych placówek.
Sytuację finansową gminy i zaciągane przez nią kredyty sprawdzała regionalna izba obrachunkowa. Rzekomą niegospodarność, czyli sprzedaż działek po zaniżonych cenach, sprawdzała prokuratura. Obie instytucje nie stwierdziły nieprawidłowości.
więcej: Gazeta Wyborcza - Referendum w sprawie odwołania burmistrza Stawisk

Gazeta Wyborcza - Oświadczenia podlaskich radnych wojewódzkich
Kto zyskał, kto stracił? Znów możemy zaspokoić ciekawość Czytelników, bo radni wszystkich szczebli złożyli po raz kolejny swoje oświadczenia majątkowe. Kto jest najbogatszy wśród radnych podlaskiego sejmiku?
Najbogatszy jest zapewne Jan Netter (SLD-UP), ale to możemy tylko zgadywać - radny, tak jak rok wcześniej, odmówił złożenia oświadczenia. Dieta mu niepotrzebna - stwierdził, a nie chce nikogo kłuć majątkiem w oczy. W tej sytuacji muszą nas kłuć inni.
Chata, mercedes i kredyt we frankach
Wicemarszałek Jan Kamiński (Podlaska Inicjatywa Ludowa) zadeklarował brak jakichkolwiek oszczędności. Siedzi za to w kredytach - ma do spłacenia jeszcze 400 tys. zł. Gotówką więc nam nie zaimponuje. Za to chatą - jak najbardziej. Swoje 600 mkw. wicemarszałek oszacował na 900 tys. zł. Wśród radnych nie ma on sobie pod tym względem równych.
Oszczędności ma za to Karol Tylenda, członek Zarządu (również PIL). Zakup seata toledo mocno ich nie nadwerężył - rok temu Tylenda deklarował 240 tys. zł, w tym 210 tys. Doszedł mu jednak do spłaty kredyt w wysokości 30 tys.
więcej: Gazeta Wyborcza - Oświadczenia podlaskich radnych wojewódzkich

Kurier Poranny - Dobra matura i masz indeks
Za rok piszesz egzamin dojrzałości? Zastanów się zanim wybierzesz przedmioty
Przyszłoroczni licealiści, którzy będą po raz pierwszy zdawać nową maturę, nie muszą się martwić egzaminem na studia. Podlaskie szkoły państwowe będą honorować świadectwa maturalne.
Do końca września uczniowie ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych muszą wybrać przedmioty maturalne. Do tej pory nie wiedzieli, do których bardziej się przykładać, bo uczelnie nie wyznaczyły przedmiotów, które będą punktować przy naborze. W końcu uporały się z problemem.
Nagroda dla ambitnych
Najszybsza była Politechnika Białostocka. - Będziemy honorować nową maturę - deklaruje prof. Franciszek Siemieniako, prorektor PB ds. studenckich i dydaktyki. - Kandydaci, którzy zdają maturę z danych przedmiotów, nie będą z nich zdawać egzaminów wstępnych. Jeśli jednak wskazanego przez nas przedmiotu młody człowiek nie zdawał na maturze, cóż... czeka go egzamin.
Podobne zasady będą obowiązywać na Uniwersytecie w Białymstoku: - Na każdym kierunku premiowany jest poziom rozszerzony - zwraca uwagę dr Nina Siemieniuk, prorektor UwB ds. studenckich i dydaktyki. - To nagroda dla tych, którzy podejmą większy wysiłek.
więcej: Kurier Poranny - Dobra matura i masz indeks

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę