Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Zwolnij, bo ci zrobią zdjęcie

Zambrowscy policjanci przestrzegają kierowców zbyt szybko jeżdżących po tutejszych drogach. W najbliższa niedzielę zambrowska „drogówka” przeprowadzi na terenie powiatu akcję PRĘDKOŚĆ. Starszy sierżant Ewelina Szlesińska z KPP w Zambrowie apeluje o przestrzeganie ograniczeń prędkości i przypomina, że policjanci z Zambrowa od półtora miesiąca mają już własny fotoradar. W tym czasie wykonał on niemal 650 zdjęć zbyt szybko poruszających się samochodów.

Największe przekroczenie dozwolonej prędkości zambrowski fotoradar zarejestrował 30 września w miejscowości Ostróżne na drodze numer 8. Kierujący samochodem marki BMW, mieszkaniec Warszawy, jechał z prędkością 174 km/h na obszarze obowiązywania prędkości do 70 km/h. Zbyt szybka jazda pechowego warszawiaka słono kosztowała. Nie dość, że został ukarany mandatem w wysokości 500 zł, to jeszcze otrzymał 10 pkt karnych.

Zambrowscy policjanci apelując o przestrzeganie ograniczeń prędkości podczas poruszania się po drogach przypominają, że w okresie jesiennym warunki na drogach skrajnie zmieniają się. Poranne mgły i opady deszczu utrudniają jazdę, ograniczając widoczność. Tylko jazda ostrożna i z wyobraźnią może pomóc uniknąć niebezpiecznej sytuacji na drodze.

- Ruszając w drogę oprócz podstawowych czynności jakimi są ustawienia lusterek, foteli, pamiętajmy by przetrzeć światła naszego samochodu - ułatwi to jazdę innym kierowcom i będzie bezpieczniejsze dla nas – mówi st. sierż Ewelina Szlesińska.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę