Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Lewica w przedwyborczej rozsypce

Główne zdjęcie
Mieczysław Czerniawski pokazuje ile mandatów zdobędzie podzielona lewica

Pomyłką i nieporozumieniem nazwał Mieczysław Czerniawski powstanie dwóch lewicowych komitetów wyborczych, które zamierzają zgłosić własne listy kandydatów w wyborach samorządowych do Rady Miasta Łomży. Zdaniem byłego posła SLD grozi to tym, że lewica nie będzie miała w łomżyńskim samorządzie swoich przedstawicieli. Czerniawski zapewnił, że nie będzie ubiegał się o fotel prezydenta Łomży, ale dodawał, iż jest na 75% pewny, że wystartuje w wyborach do sejmiku.

W poniedziałek przed południem były poseł Mieczysław Czerniawski, powszechnie uznawany za filar lewicy w Łomży, po trwającej niemal rok „nieobecności” w mediach zaprosił na spotkanie dziennikarzy. Powiedział, że nie zamierza startować w wyborach na prezydenta Łomży, bo uważa że w obecnej sytuacji politycznej jego ewentualna wygrana mogłaby bardziej miastu zaszkodzić niż pomóc. Mówił także, że z tego co się orientuje lewica w tych wyborach nie wystawi swojego kandydata na fotel prezydenta.
Były poseł SLD skrytykował powołanie dwóch konkurencyjnych wobec siebie lewicowych komitetów wyborczych. Przekonywał, że to pomyłka, której efektem może być to, że głosy sympatyków lewicy się rozbiją i w efekcie żadna lista nie przekroczy wymaganego 5% progu poparcia.
W jego ocenie lewicę w Łomży rozłożyły personalne gierki pomiędzy „młodymi” a „starymi”. Nie chciał wskazać kto jest temu winien.
 
Czerniawski zapowiedział także, że zamierza – jak to ujął dziś na 75% - wystartować w wyborach do sejmiku podlaskiego. Były poseł miałby być na liście Koalicyjnego Komitetu Wyborczego koalicji SLD-SdPl-PD-UP Lewica i Demokraci.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę