Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Mimo błędów, hipermarketowe referendum będzie

Łomżanie w dniu wyborów samorządowych - 12 listopada – będą mogli dodatkowo wypowiedzieć się w sprawie budowy w mieście hipermarketu. Wojewoda podlaski który w trybie nadzoru sprawdzał uchwałę łomżyńskiej Rady Miejskiej w sprawie przeprowadzenia referendum, uznał, że jest ona zgodna z prawem, choć nie jest wolna od błędów. Wojewoda wytknął, że radni Łomży źle zapisali w uchwale, kto powołuje komisję terytorialną ds. referendum.

Dyrektor wydziału prawnego i nadzoru Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku Lidia Stupak powiedziała PAP, że zgodnie z prawem komisję terytorialną powinna powołać Rada Miasta, a nie jak przyjęli radni - prezydent miasta. Ten błędny zapis zostanie usunięty, ale nie wpływa to - jak zaznaczyła Stupak - na prawomocność uchwały.
W referendum mieszkańcy Łomży wypowiedzą się, czy są za czy przeciw budowie w mieście centrum handlowego ze sklepem wielkopowierzchniowym u zbiegu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej.
Wybory samorządowe i referendum będą zorganizowane osobno - w osobnych lokalach wyborczych, z osobnymi listami uprawnionych do głosowania. Referendum sfinansuje łomżyński samorząd.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę