Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej

Główne zdjęcie
fot. M. Maliszewski

Sobota 22 maja 2004 roku to Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej. Proklamowała go Organizacja Narodów Zjednoczonych w celu podnoszenia świadomości ekologicznej społeczeństw nt. spraw związanych z ochroną różnorodności biologicznej. Początkowo dzień ten obchodzony był 29 grudnia, w rocznicę wejścia w życie Konwencji w 1993 r. Jednakże w grudniu 2000 Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych zmieniło tę datę na dzień 22 maja - rocznicę przyjęcia w roku 1992 uzgodnionego tekstu Konwencji. W tym roku Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej obchodzony jest pod hasłem: "Żywność, woda i zdrowie dla wszystkich"

fot. M. Maliszewski
fot. M. Maliszewski
Północno-wschodnia Polska, to jeden z najbardziej różnorodnych pod względem biologicznym regionów Europy. Biebrzański Park Narodowy, Narwiański Park Narodowy czy najbliższy Łomży Parka Krajobrazowy Doliny Narwi właśnie wiosną staja się prawdziwa oazą życia.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę