Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 stycznia 2022 napisz DONOS@
211220123215.png

Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej

Główne zdjęcie
fot. M. Maliszewski

Sobota 22 maja 2004 roku to Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej. Proklamowała go Organizacja Narodów Zjednoczonych w celu podnoszenia świadomości ekologicznej społeczeństw nt. spraw związanych z ochroną różnorodności biologicznej. Początkowo dzień ten obchodzony był 29 grudnia, w rocznicę wejścia w życie Konwencji w 1993 r. Jednakże w grudniu 2000 Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych zmieniło tę datę na dzień 22 maja - rocznicę przyjęcia w roku 1992 uzgodnionego tekstu Konwencji. W tym roku Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej obchodzony jest pod hasłem: "Żywność, woda i zdrowie dla wszystkich"

fot. M. Maliszewski
fot. M. Maliszewski
Północno-wschodnia Polska, to jeden z najbardziej różnorodnych pod względem biologicznym regionów Europy. Biebrzański Park Narodowy, Narwiański Park Narodowy czy najbliższy Łomży Parka Krajobrazowy Doliny Narwi właśnie wiosną staja się prawdziwa oazą życia.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę