Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Prokuratorskie roszady

Główne zdjęcie
Henryk Żochowski Prokurator Okręgowy w Łomży

Henryk Żochowski został szefem Prokuratury Okręgowej w Łomży. Dotychczasowa prokurator okręgowy Krystyna Michalczyk – Kondratowicz przeszła na emeryturę. To jednak nie jedyna zmiana. Dziś z łomżyńskie „okręgówki” do Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku przeszedł dotychczasowy zastępca prokuratora okręgowego Sławomir Kołakowski. Jak zapowiada szef apelacji Sławomir Luks „niebawem przez łomżyńską prokuraturę przetoczy się prawdziwa fala awansów”.

od lewej: Sławomir Kołakowski, Krystyna Michalczyk - Kondratowicz, Sławomir Luks, Henryk Żochowski
od lewej: Sławomir Kołakowski, Krystyna Michalczyk - Kondratowicz, Sławomir Luks, Henryk Żochowski
Prokuratura Okręgowa w Łomży jest najlepszą w kraju. To w dużej mierze zasługa dotychczasowej, długoletniej jej szefowej. Po dziesiątkach lat pracy w łomżyńskim wymiarze sprawiedliwości prokurator Krystyna Michalczyk – Kondratowicz przeszła „w stan spoczynku”. Przed południem jej miejsce w gabinecie przy ul. Szosa Zambrowska zajął prokurator Henryk Żochowski. To jego wielki „come back” do Łomży. Przed kilkoma laty przeszedł z tutejszej prokuratury do  Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku, a teraz powrócił. W prokuraturze apelacyjnej był zastępcą szefa, tu został szefem.
Szef apelacji prokurator Sławomir Luks wprowadzając nowego prokuratora okręgowego do Łomży mówił, że „zmiany powodują nowy dynamizm”.
- Nastawiamy się na zdynamizowanie pracy prokuratur – mówił Sławomir Luks. - Prokurator Żochowski przeniesie swoje doświadczenie zdobyte podczas pracy w prokuraturze apelacyjnej do Łomży. To co wcześniej polecał, teraz będzie sam wykonywał – dodawał Luks.
„Dla podkreślenia zmian” z łomżyńskiej okręgówki wraz z prokurator Krystyną Michaczyk – Kondratowicz odszedł także jej zastępca Sławomir Kołakowski. On nie na emeryturę, ale do Białegostoku, gdzie w tamtejszej Prokuraturze Apelacyjnej zajmie fotel pozostawiony przez Żochowskiego.
Nowy łomżyński prokurator okręgowy zapowiada zmiany.
- Być może będą pewne zmiany organizacyjne i personale – mówi prokurator Żochowski na konferencji prasowej.
-  Niebawem przez łomżyńską prokuraturę przetoczy się prawdziwa fala awansów – dopowiadał Sławomir Luks, ale nie chciał ujawnić żadnych szczegółów – nawet tego, kto będzie nowym zastępcą prokuratora okręgowego.
- Mogę dodać, że awansować będą prokuratorzy z Łomży – odpowiadał dopytywany prokurator apelacyjny.  

230804070022.gif
cz
cz, 05 października 2006 14:05
Data ostatniej edycji: pt, 06 października 2006 08:57:20

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę