Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Uwaga na oszustów

Komenda Powiatowa Policji w Zambrowie przestrzega mieszkańców regionu przed naciągaczami będącymi akwizytorami prywatnych firm z terenu Polski, którzy mogą pojawiać się w domach osób starszych, samotnych bądź niepełnosprawnych oferując produkty typu okna, drzwi, piecyki gazowe, podając się za przedstawicieli spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych lub też za pracowników gazowni – działając tym samym bez ich upoważnienia!

Osoby te wprowadzając mieszkańców w błąd mogą informować, że dany administrator zarządził wymianę okien lub drzwi w całym budynku, a wymiana we własnym zakresie – czyli skorzystanie    z oferty akwizytora – spowoduje dopłatę ze strony zarządcy. Te same argumenty mogą pojawiać sie także w przypadkach podawania się za pracowników gazowni sprawdzających szczelność instalacji, oferując tym samym wymianę piecyków na te, które rzekomo wymagane są przepisami Unii Europejskiej.

Z takiego procederu firmy te osiągają znaczne korzyści, gdyż najczęściej w rozmowach zaniżają koszty i wysokości umów kredytowych, jednocześnie nakłaniając do podpisywania umów „in blanco”, lub też fałszując podpisy ewentualnych kredytobiorców. Na swoje produkty oferują  dodatkowo marże nieadekwatne do faktycznej wartości wyrobu, a same wyroby zazwyczaj są wadliwie wykonane. Przykładowo: koszt nabycia piecyka 570 zł, marża koszt aktywizacji i montażu 820 zł, koszt kredytu 600 zł co łącznie daje kwotę: 1990zł.

Apelujemy!
Legitymujmy akwizytorów: jakie dokumenty posiadają, jaką firmę reprezentują, a w razie wątpliwości skontaktujmy się z zarządcą lokalu bądź też zakładem gazowniczym. Czytajmy także dokładnie każdy dokumenty jaki te osoby nam przedstawią do podpisu: umowę zlecenie, umowę kredytową i bezwzględnie nie podpisujmy umów kredytowych „in blanco”. W razie ujawnienia przypadków o których mowa kontaktujmy się z Policją – 997.

oprac. st. sierż. Ewelina Szlesińska
KPP Zambrów

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę