Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Po czterech latach Brzeziński zadowolony

Główne zdjęcie
Jerzy Brzeziński prezydent Łomży i Marcin Sroczyński z-ca

- Jestem zadowolonym z tego co zrobiłem – mówi Jerzy Brzeziński prezydent Łomży proszony o ocenę swego urzędowania w ratuszu. - To co obiecaliśmy w kampanii wyborczej w dużej mierze zostało wykonane – dodaje Brzeziński, który zapowiada, że będzie ubiegał się o ponowny wybór na urząd prezydenta Łomży.

- Chcieliśmy Łomżę zmienić – mówi Jerzy Brzeziński podsumowując czteroletnią kadencję na fotelu prezydenta. - Łomża pięknieje i nieśmiało mogę powiedzieć, że w znacznej części to nasza zasługa – dodaje przyznając, że „jest zadowolony z tego co udało mu się dokonać będą prezydentem Łomży”.
Za największy sukces Jerzy Brzeziński uważa wykorzystanie szansy jaką było wejście Polski do Unii Europejskiej. Wraz z funduszami przedakcesyjnymi miasto i jego mieszkańcy pozyskali  łącznie ponad 50 mln zł dotacji unijnych. W tej grupie są m.in. środki ze ZPORR – ok 20 mln zł, które przeznaczono na remonty ulic i renowacje kamienic miejskich w obrębie starego miasta. Z realizacji tej ostatniej inwestycji prezydent Brzeziński jest szczególnie zadowolony. Jak podkreślał przygotowane zostały dokumentacje na remonty kolejnych miejskich kamienic.
Na duży plus prezydent zapisuje sobie realizację projektu wodno-kanalizacyjnego wraz z modernizacją ujęć wodnych w Podgórzu i na Rybakach, a także znaczne zwiększenie wydatków na remonty szkół.
- Gdy przychodziłem do ratusza w budżecie na ten cel mieliśmy zapisane 100 tys zł, w tym roku jest to 2 mln zł – mówił Jerzy Brzeziński.
Czteroletnia kadencja to jednak nie same sukcesy. Prezydent dostrzega także porażki. Jego zdaniem najważniejszą z nich jest spóźniona budowa bloku komunalnego. Budynek uda się oddać do użytku dopiero w 2007 roku.
cz
pon, 02 października 2006 14:07
Data ostatniej edycji: wt, 03 października 2006 11:18:05

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę