Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Łoś zginął na 61

Tragicznie zakończyła się przeprawa Łosia na drugą stronę drogi nr 61. Zwierzę przechodząc przebiegając przez jezdnię wpadło wprost pod koła samochodu marki Citroen Berlingo. Łoś zginął na miejscu, a potłuczony samochód wpadł do rowu. Do wypadku doszło w piątek wieczorem, około godziny 19.00, nieopodal Stawisk.

Samochód po zderzeniu z łosiem
Samochód po zderzeniu z łosiem
Łoś jest największą żyjącą w Polsce zwierzyną łowną. Byk (samiec) osiąga masę 250-350 kg, a wysokość 180-210 cm. Klępa (łosza, samica) osiąga masę 200-250 kg. Zderzenie samochodu z takim zwierzęciem może być tragiczne także dla kierowcy i pasażerów jadących w nim.
 
Największa liczba łosi żyje na bagnach biebrzańskich i w ich okolicy. Szacuje się, że populacja tego gatunku przekroczyła tu już 400 sztuk. Zwierzęta mają potężne kopyta, co pozwala im chodzić po bagnach i mokradłach bez zapadania się.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę