Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.samorzad.pap.pl

Hipermarket do wyboru

Nie ma zakazu, by w dniu wyborów samorządowych 12 listopada odbyło się w Łomży także referendum lokalne w sprawie budowy hipermarketu; wybory i referendum muszą być jednak osobno zorganizowane - wynika ze wstępnych ocen prawnych Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku.

Radni Łomży zdecydowali w środę, że 12 listopada w mieście zostanie zorganizowane referendum. Mieszkańcy miasta mieliby się wypowiedzieć czy są za lub przeciw budowie w mieście centrum handlowego ze sklepem wielkopowierzchniowym zlokalizowanym u zbiegu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej.

Czy do referendum dojdzie będzie wiadomo, gdy uchwałę radnych oceni pod względem prawnym wojewoda. Dokument ma trafić do wojewody w ciągu siedmiu dni - poinformowała w czwartek PAP dyrektor wydziału prawnego i nadzoru Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku Lidia Stupak.

W jej ocenie, nie ma sprzeciwu, by referendum odbyło się w dniu wyborów samorządowych. Zaznaczyła jednak, że referendum musi zorganizować miasto Łomża. Oznacza to, że na potrzeby referendum i wyborów samorządowych muszą powstać osobne lokale wyborcze i osobne listy osób uprawnionych do głosowania.

Podobne zdanie ma dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łomży Jerzy Dołęgowski. Według niego, miejską komisję ds. referendum i komisje obwodowe miałaby powołać Rada Miasta. Dołęgowski zaznaczył, że inny jest też sposób finansowania. Wybory samorządowe finansuje budżet państwa, a referendum - w tym przypadku Urząd Miejski Łomży.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę