Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 28 lutego 2024 napisz DONOS@

Miały być dwa będzie jedno

Łomżanie będą mieli okazję wypowiedzenia się czy przy skrzyżowaniu Zawadzkiej i Sikorskiego chcą mieć hipermarket. Radni przez kilka godzin debatowali nad pomysłami zapytania o zdanie mieszkańców Łomży w sprawie lokalizacji hipermarketu i odłączenia miasta od województwa podlaskiego. Międzyczasie ze zdumieniem wysłuchali informacji prawnika miejskiego, że ich pomysły na referendum lokalne są niezgodne z prawem. Ostatecznie zdecydowali, że odbędzie się tylko referendum w sprawie hipermarketu.

Zgodnie z projektem uchwały referendum odbędzie się 12 listopada czyli w dniu wyborów samorządowych, ale będą oddzielne lokale wyborcze i inne komisje.
Do referendum dojdzie o ile uchwała nie zostanie unieważniona przez wojewodę podlaskiego jako organ nadzorczy. Zdaniem prawnika miejskiego mimo poprawek w dalszym ciągu służby prawne wojewody mogłyby móc ją podważyć.

Dodajmy, że prezydent miasta oszacował koszt przeprowadzenia referendum lokalnego na na 40 tys zł. 

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę