Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

piątek 21.05.2004

Gazeta Wyborcza - Otwarto oficjalną siedzibę PROT i Centrum Informacji Turystycznej Gazeta Wyborcza - Debata kandydatów do Parlamentu Europejskiego Kurier Poranny - Dziecko żyje, lekarze bez pracy

Gazeta Wyborcza - Otwarto oficjalną siedzibę PROT i Centrum Informacji Turystycznej
Dokładnie w południe, podczas miejskiego hejnału, marszałek województwa podlaskiego Janusz Krzyżewski oraz Andrzej Kozłowski, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, przecięli wstęgę i otworzyli wczoraj Biuro Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Malmeda 6
Ma to być główne, wielofunkcyjne centrum informacji turystycznej o mieście i regionie. To tutaj każdy turysta dowie się wszystkiego o Podlasiu i jego największych atrakcjach, dowie się też, jaka jest baza noclegowa i restauracyjna, jakie interesujące wydarzenia dzieją się w naszym województwie, otrzyma też mapy i foldery. Źródłem informacji będzie przede wszystkim internetowa baza danych, stworzona przez Polską Organizację Turystyczną. Klienci sami też będą mogli na miejscu skorzystać z tzw. kiosku informacji turystycznej.
- W jednym tylko regionie Polski, na Podlasiu, jest tyle wspaniałych miejsc... W Europie już takich nie ma - stwierdził Andrzej Kozłowski. - To województwo będzie żyło w przyszłości z turystyki, więc róbmy na turystyce kasę! Od jutra do roboty!
więcej: Gazeta Wyborcza - Otwarto oficjalną siedzibę PROT i Centrum Informacji Turystycznej

Gazeta Wyborcza - Debata kandydatów do Parlamentu Europejskiego
Dla dobra Polski czy regionu? O tym, co i w jaki sposób będzie można zrobić w Parlamencie Europejskim, dyskutowali wczoraj na Uniwersytecie w Białymstoku kandydaci do tegoż parlamentu
Na debatę, zorganizowaną przez koło nauk politycznych, stawili się kandydaci - przedstawiciele sześciu najważniejszych komitetów, a także poseł LPR Andrzej Fedorowicz, który wprawdzie nie jest kandydatem, ale za to, jak stwierdził, "ojcem chrzestnym listy Ligi". Ten zaczął od wyprostowania kilku, jego zdaniem, przekłamań. Po pierwsze więc stwierdził, że nie mają sensu pytania o to, co można w europarlamencie zrobić dla Podlasia czy jakiegokolwiek innego regionu. Trzeba działać na rzecz Polski, bo myślenie kategoriami regionów to pierwszy krok do landyzacji kraju na wzór niemiecki.
Polemizowała z nim Anna Buryło, kandydatka SdPl, która zapewniała, że można działać na rzecz regionu, bo rozdzielanie funduszy europejskich jest w Unii zregionalizowane.
Zgadzał się z tą opinią Aleksander Szczygło (PiS), który zwrócił jednak uwagę, że sposób naliczania pomocy unijnej jest jak na razie bardzo dla nas niekorzystny:
więcej: Gazeta Wyborcza - Debata kandydatów do Parlamentu Europejskiego

Kurier Poranny - Dziecko żyje, lekarze bez pracy
Na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata, po pięć tysięcy złotych grzywny i trzyletni zakaz wykonywania zawodu - taką karę orzekł wczoraj białostocki sąd okręgowy dla dwójki lekarzy, którzy chcieli przeprowadzić nielegalną aborcję.
Lekarze nie przyznali się do winy. Zarówno lekarz ginekolog, jak i anestezjolog stanowczo zaprzeczali, by planowali w styczniu 2003 roku przeprowadzić zakazany zabieg. To już drugi w ciągu ostatniego roku, wyrok skazujący za złamanie ustawy antyaborcyjnej.
Sąd nie miał problemów z dowodami w tej sprawie. Przeciwko lekarzom świadczyli zarówno rodzice dziecka (matka do sądu przychodziła już z dzieckiem, które jednak urodziła), jak i świadkowie - znajomi młodych ludzi.
więcej: Kurier Poranny - Dziecko żyje, lekarze bez pracy

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę