Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Komitety już są

W Jedwabnem 13, w Stawiskach 12, a w Łomży 10 – tyle komitetów wyborczych w poszczególnych miastach zgłosiło swoich kandydatów do terytorialnych komisji wyborczych. Oznacza to, że co najmniej tyle komitetów wystawi w nich swoje listy wyborcze. Wczoraj minął ostateczny termin zgłaszania komitetów wyborczych, które zamierzają wystawić kandydatów w najbliższych wyborach samorządowych. W delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Łomży zarejestrowało się 151 komitetów wyborczych. Wczoraj swoje papiery przyniosło aż 41 komitetów.

Komitety które chcą wystawią kandydatów na radnych w więcej niż jednym województwie rejestrowały się w Warszawie w Państwowej Komisji Wyborczej. Pozostałe komitety, które wystawią kandydatów tylko w ramach jednego województwa, zawiadamiały odpowiedniego komisarza wyborczego w swoim regionie.
W łomżyńskiej delegaturze KBW, która obejmuje swym zasięgiem teren pięciu powiatów: grajewskiego, kolneńskiego, łomżyńskiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego zgłosiło się 151 takich komitetów.
Wczoraj minął także termin zgłaszania przez pełnomocników komitetów wyborczych kandydatów na członków terytorialnych – czyli gminnych, miejskich i powiatowych komisji wyborczych.
Członków takich komisji mogą zgłosić tylko te komitety które będą wystawiały własne listy wyborcze – czyli zarówno lokalne jak i te ogólnopolskie, które zostały zarejestrowane przez PKW.
Najwięcej komitetów zgłosiło swoich członków do pracy w komisjach wyborczych w Jedwabnem – 13, Stawiskach – 12, Ciechanowcu – 11 i Łomży – 10.  
Komisje terytorialne muszą być powołane do 28 września i to one później przejmą większość obowiązków związanych z organizacja wyborów samorządowych.
Dodajmy, że 13 października o północy upływa termin zgłaszania terytorialnym komisjom wyborczym list kandydatów na radnych, odrębnie dla każdego okręgu wyborczego. Kandydatów na a wójtów, burmistrzów i prezydentów miasta można zgłaszać do północy 18 października.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę