Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Radni chcą więcej alkoholu...

Grupa radnych Łomży na kilka tygodni przed końcem kadencji po raz kolejny chce zwiększyć liczbę punktów sprzedaży alkoholu. Radni z Komisji Gospodarki Komunalnej wystąpili z wnioskiem, aby zmienić zapisy uchwały z 2003 roku która określa maksymalną ilość punktów sprzedaży napojów alkoholowych. W sumie w Łomży miałoby przybyć 20 sklepów i barów, w których można by było kupić i pic alkohol.


Zgodnie z zapisem uchwały - tu cytat - „w celu ograniczenia dostępności alkoholu” radni chcą aby maksymalna liczba sklepów w których sprzedawany jest alkohol zwiększyła się z 25 do 35. Chcą także aby w mieście znacznie przybyło także pubów i barów. Ich liczba zgodnie z zapisami nowelizacji miałaby wzrosnąć z 40 do 50.
Wnioskiem zdumiony i przerażony jest Zenon Malinowski szef Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, który mówi, że to  „dywersja” i „piąta kolumną” .
- To jest sytuacja, gdzie w chory sposób pojęty biznes stara się zarobić w chory sposób na patologii społecznej, która starają się - ci lobbiści biznesu rozbudować.
Malinowski podkreśla, też że w skali kraju wszyscy chcą walczyć z alkoholizmem, a w Łomży radni wręcz przeciwnie. Szef Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łomży dodaje, że to już kolejna próba w tej kadencji samorządu zwiększenia liczby punktów sprzedaży alkoholu. Ta jest podejmowana zaledwie na kilka tygodni przed końcem kadencji samorządu i być może ma doprowadzić do realizacji czyichś obietnic.
Radni nad wnioskiem o zwiększenie o 1/3 liczby punktów sprzedaży alkoholu mają debatować w najbliższą środę.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę