Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Kradzieże bydła

Główne zdjęcie
Krowy przeprawiające się przez Biebrzę

W ostatnich dniach do podlaskiej policji napływają niepokojące sygnały o kradzieżach bydła z pastwisk. Tylko jednej nocy z czwartku na piątek złodzieje pozbawili inwentarza kilku rolników ze wsi Mierucie koło Grajewa. Tam z sąsiadujących ze sobą pastwisk przy drodze skradzione zostały trzy jałówki i trzy krowy. Pokrzywdzeni rolnicy wartość strat oszacowali na 14 tys. zł. Niestety nie był to jedyny taki rabunek w regionie. Następnej nocy w Złotorii koło Białegostoku nieznani sprawcy z pastwiska ukradli 10-dniowego cielaka wartości około 800 zł.


Policjanci apelują do rolników o zwrócenie szczególnej uwagi na pozostawiany na łąkach i pastwiskach inwentarz.
- Wręcz nieoceniona w takich przypadkach jest sąsiedzka czujność i wzajemna pomoc - podkreśla podisnp. Andrzej Baranowski.
Policjanci proszą również o informowanie o wszelkich dostrzeżonych niepokojących sygnałach w takich sprawach. Jak pokazują przytoczone przykłady bydło pozostawione nocą na pastwisku bez dozoru i opieki może się stać łatwym łupem dla złodziei - dodaje Baranowski.
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę