Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.tvp.pl

Nowy sprzęt ratownictwa wodnego

Nowoczesny sprzęt do ratownictwa wodnego dostali strażacy z Łomży. Samochód, pełny ekwipunek do nurkowania, sanie lodowe, namiot pneumatyczny i dwie łodzie. Pieniądze – prawie 400 tys. zł – pochodzą z budżetu Łomży i unijnego funduszu PHARE.

Najdroższy jest – samochód ratownictwa wodnego z pełnym wyposażeniem. Kosztował 330 tys. zł. Zastąpi wysłużony 23-letni pojazd. – Jest to samochód szybki. Sześć-siedem osób załoga z pełnym wyposażeniem może pojechać i w pełni wykonać w zasadzie każdą akcję związaną z ratownictwem wodnym – mówi o nowym pojeździe kpt. Józef Baranowski, dowódca grupy wodno-nurkowej.

Nowością w wyposażeniu jest deska ratownictwa lodowego niezbędna podczas akcji przeprowadzanych zimą. Strażacy dostali też nowy sprzęt pływający – ośmioosobowy ponton i aluminiową łódź płaskodenną, a także namiot pneumatyczny potrzebny podczas dłuższych akcji.

– W namiocie są łóżka polowe, krzesła stół, nagrzewnica do nagrzania wnętrza namiotu oraz sprzęt oświetleniowy łącznie z agregatem – wymienia kpt. Sławomir Mieczkowski, rzecznik łomżyńskich strażaków.

W okolicach Łomży nie ma wielu akwenów, jednak strażacy z sekcji ratownictwa wodnego mają wiele pracy. Działają nie tylko Łomży, ale również w innych rejonach województwa. Dziewięć lat temu pomagali w akcji ratunkowej podczas powodzi na południu kraju.

źródło: Obiektyw

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę