Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Amerykańskiej wizy nie wylosujesz

Polska została wykluczona z tegorocznej amerykańskiej loterii wizowej, podobnie jak w zeszłym roku - zadecydował Departament Stanu USA. Polacy nie będą mogli wziąć udziału w loterii z powodu przekroczenia limitu przyjazdów do USA w ciągu ostatnich pięciu lat. Limit wynosi 50 tysięcy i został przekroczony o około 3 tysiące.


USA loterię wizową organizuje się od 1989 roku. Co roku rozlosowuje się 50 tys. wiz imigracyjnych, przy czym każdy kraj nie może otrzymać więcej niż 7 procent tej puli, czyli około 3500 wiz.
Polacy brali udział w losowaniu od początku istnienia loterii, ale w drugiej połowie lat 90. zostali po raz pierwszy wyłączeni z powodu przekroczenia wspomnianego pięcioletniego limitu.

W latach 2000-2004 ponownie uczestniczyli w loterii, ale w 2005 roku zostali znów z niej wykluczeni.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę