Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Dłużej za kratami

Na kolejne trzy miesiące Sąd Okręgowy w Białymstoku przedłużył tymczasowe aresztowanie byłego architekta miejskiego Łomży Andrzeja Z. Wysoki rangą urzędnik łomżyńskiego ratusza za kratki trafił pod koniec czerwca. Prokuratura Apelacyjna z Lublina zarzuciła mu przyjęcie łapówki od kieleckiej firmy, która w Łomży chce wybudować hipermarket.

Przypomnijmy: sprawa łapówki, którą rzekomo miał przyjąć były architekt miejski Łomży Andrzej Z. jest częścią większej sprawy nieprawidłowości związanych z lokalizacją i budową centrów handlowo-usługowych w Białymstoku i Łomży. W tej sprawie prokuratura przedstawiła zarzuty dziewięciu osobom, a pięć z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Na wyjście jednej z nich na wolność zgodził się prokurator. Wobec czterech pozostałych - w tym łomżanina Andrzeja Z. - sąd przedłużył okres tymczasowego aresztowania na kolejne trzy miesiące.

Jak podkreśla Ewa Piotrowska rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie – prokurator prowadzący śledztwo ma nadzieję, że sprawę uda się zakończyć do końca tego.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę