Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Zdrożało, ale nie w Łomży!(?)

„W sklepach detalicznych w Łomży dotychczas nie odnotowano wzrostu cen makaronów i kasz a ceny pieczywa, pomimo informacji piekarzy o zmianie cen, w większości przypadków pozostały na tym samym poziomie” - ocenia Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Białymstoku. Od 4 do 12 września pracownicy IH dwukrotnie kontrolowali ceny pieczywa i przetworów zbożowych w sklepach w Białymstoku, Łomży i Suwałkach. Ogólnie ceny wzrosły od kilku do kilkudziesięciu procent.

Kontrolą objęto 32 sklepy należące do sieci PSS „Społem”, ”Biedronka”, „Stokrotka”, „Żabka”, PMB sp. z o.o., Market sp. z o.o. i sklepy należące do osób prywatnych. Jak podaje w pokontrolnym raporcie WIIH w Białymstoku  ustalono, że ceny produktów zaczęły stopniowo wzrastać od 28 sierpnia. Jaki pierwsze w górę poszły ceny pieczywa i mąki, później zaobserwowano także podnoszenie cen makaronów i kasz. Inspektorzuy IH podkreślają jednak, że wzrost cen w sklepach uzależniony był od cen producentów, dlatego zdarzało się też i tak, że  w jednym sklepie było pieczywo i przetwory zbożowe z tej samej grupy towarowej w różnych cenach.

W badanym okresie wzrost cen pieczywa i przetworów zbożowych kształtował się następująco:
  • w pieczywie pszennym, zwykłym i wyborowym podrożały bułeczki i paluchy od 1 grosza do 10 groszy za sztukę, co przy małej gramaturze od 30 do 80 gram daje wzrost cen od 3% do 20%,
  • w grupie pieczywa mieszanego ceny chleba wzrosły od 5 groszy do 20 groszy tj. od 5% do 20%,
  • ceny pieczywa żytniego wzrosły od 2 groszy do 15 groszy, co przy zróżnicowanej gramaturze daje wzrost cen od 5% do 25 %,
  • ceny mąki wzrosły od 10 groszy do 40 groszy tj. od 10% do 32%,
  • kasze i makarony podrożały w 7 placówkach, średnio o12%.

"Kontrolowani przedsiębiorcy obserwując rynek nie wykluczają dalszego wzrostu cen pieczywa i przetworów zbożowych" – podkreślają inspektorzy WIIJH dodając, że dotychczas największy wzrost cen odnotowano w Białymstoku, a najmniejszy w Łomży.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę