Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Do roboty

Główne zdjęcie
tak ma wyglądać stadion w Łomży, gdy już całkowicie zostanie zmodernizowany (najwcześniej za trzy lata)

Wczoraj po południu na łomżyńskim stadionie pojawiła się pierwsza koparka firmy Zielona Architektura. Po miesiącach wyczekiwań i tygodniach odwlekania wreszcie zaczęły się prace remontowe stadionu przy ul. Zjazd. Dopóki stadion nie zostanie zmodernizowany piłkarze ŁKS-u nie mogą rozgrywać na nim ligowych spotkań.

Początkowo zakładano, że remont stadionu zacznie się późną wiosną i zakończy jeszcze przed startem ligowych rozgrywek. Niestety mimo ogłoszenia przez prezydenta miasta dwóch przetargów nie udało się wyłonić wykonawcy modernizacji zdewastowanego obiektu. Dopiero pod koniec lipca prezydent Jerzy Brzeziński podpisał z „wolnej ręki” umowę na remont stadionu z warszawską firma „Zielona Architektura. Jak wówczas informowało biuro prasowe ratusza rozpoczęcie robót zaplanowano na 7 sierpnia, natomiast ich zakończenie na 30 października.
Faktycznie jednak dopiero wczoraj coś zaczęło się na stadionie dziać.
Późnym popołudniem na płytę boiska wjechała pierwsza koparka, która zaczęła zrywać starą murawę. To właśnie ona ma być zmodernizowana na dobry początek, później przebudowane zostaną trybuny. Przedstawiciele firmy podkreślają, że jeśli pogoda  planów nie pokrzyżuje remont uda się zakończyć w terminie.
W ramach I etapu modernizacji stadionu wykonane mają być: płyta główna wraz z odwodnieniem i nawodnieniem oraz podbudowa pod ośmiotorową bieżnię. Ponadto rozebrane i wykonane zostaną trybuna boczna, ogrodzenie płyty głównej oraz przebudowane zostanie zasilanie energetyczne obiektów stadionu. Koszt inwestycji to 2 mln 999 tys zł.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę