Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.tvp.pl

Prokuratorskie veto

Chirurg łomżyńskiego szpitala, która w listopadzie ubiegłego roku pełniła dyżur po pijanemu, chce wrócić do pracy w służbie zdrowia. Prokuratura się na to nie zgadza. Lekarka jest zawieszona w wykonywaniu zawodu. Teraz złożone przez nią odwołanie ma rozpatrzyć sąd.

Przypomnijmy: 69-letni mężczyzna zmarł kilka godzin po operacji przeprowadzonej przez Wandę P. Rodzina zmarłego wezwała policję, a ta stwierdziła u kobiety ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Poręczenie majątkowe, zakaz opuszczania kraju i zawieszenie w wykonywaniu zawodu lekarza - takie środki zapobiegawcze zastosowała łomżyńska prokuratura wobec Wandy P. po jej zatrzymaniu. Kobieta rozpoczęła starania o możliwość powrotu do pracy w zawodzie, tu cytat: „za poręczeniem osób godnych zaufania."

Jak powiedziała Maria Kudyba, rzecznik prokuratury - Podejrzana argumentowała swój wniosek tym, że w związku z zawieszeniem wykonywania zawodu lekarza, znalazła się w trudnej sytuacji materialnej.

Prokurator wniosek odrzucił. Lekarka złożyła zażalenie i ostateczną decyzję ma wydać Sąd Rejonowy w Łomży.

W listopadzie ubiegłego roku lekarka operowała 69-letniego Czesława Brutkowskiego. Mężczyzna zmarł kilka godzin po operacji. Wezwana przez rodzinę policja stwierdziła u kobiety ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Wanda P. twierdziła, że dopiero po zabiegu przyjęła środek uspokajający z alkoholem.

Rodzina zmarłego nie wyobraża sobie, że Wanda P. miałaby ponownie stanąć przy stole operacyjnym. Jak powiedziała Jadwiga Brutkowska - Nie mówię, żeby ona tam na dno zeszła, bo wypadki się zdarzają i trzeba się z losem pogodzić, to co było to się nie wróci, ale nie powinna być lekarzem.

Dyrekcja szpitala w Łomży odmawia komentarza, a swoje decyzje uzależnia od postanowienia sądu.

Obiektyw
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę