Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Do szkoły bez komórki

Policjanci z województwa podlaskiego wystąpili do kuratora oświaty z wnioskiem o wprowadzenie zakazu przynoszenia telefonów komórkowych do szkół. Wszystko po to by zapewnić bezpieczeństwo uczniom. Kradzieże telefonów komórkowych stały się bowiem prawdziwą plagą. W 2005 roku uczniom ukradziono 2,5 tys komórek, a rok wcześniej takich zdarzeń zgłoszono blisko 1900.


Według policji, wprowadzenie takiego zakazu nie ograniczy swobód dziecka, a z pewnością poprawi bezpieczeństwo w szkołach. Takie zakazy wprowadziło już kilka szkół w kraju.
Na razie kuratorium nie odpowiedziało na ten wniosek.
Wprowadzenie zakazu noszenia telefonów komórkowych w szkołach to jeden z elementów akcji policji, która ma poprawić bezpieczeństwo uczniów. Od wczoraj funkcjonariusze z drogówki prowadzą też akcję" Bezpieczna droga do szkoły". W okolicach szkół pojawiło się więcej patroli, policjanci prowadzą też akcje informacyjne i rozdają znaczki odblaskowe.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę