Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

...na rzecz Matek

Konkursy z nagrodami, degustacja domowych specjałów i dobra zabawa – to wszystko czeka na gości niedzielnego Festynu Dożynkowego w Olszynach. Organizowane przez społeczność lokalną wydarzenie ma wspomóc powstający tam Dom Pomocy Samotnym Matkom. Budynek parafialny przekazał na ten cel biskup Stanisław Stefanek a przedsięwzięcie jest kontynuacją dzieła Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie im. Świętych Franciszka i Klary z Asyżu, które od roku działa przy klasztorze ojców kapucynów w Łomży. - Rozpoczęliśmy działalność, która jak się okazało, przyniosła pozytywny odzew – mówi Emilia Malinowska – Rafałowska. Przede wszystkim jest potrzebna. - W stowarzyszeniu pracuje już kilkanaście kobiet, które wraz z dziećmi musiały opuścić swoje domy. Powodem była przemoc ich ojców i mężów – dodaje.

 
Rozwijająca się prężnie inicjatywa przyciąga do nas coraz więcej gości i ludzi dobrej woli mówi – Katarzyna Bubień. Pomoc w promocji zadeklarowały lokalne i ogólnopolskie media co przyniosło wymierne korzyści. Podczas nagrania jednej z audycji w Telewizji Polskiej poznałyśmy panią Małgorzatę Kożuchowską, która od razu zainteresowała się naszą sprawą. - mówi Emilia Malinowska. Aktorka wspiera przedsięwzięcia, pomaga też jako „ambasador” dzieła w całym kraju. Z jej udziałem trwają przygotowania do ogólnopolskiej imprezy, którą Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie chce zorganizować 26 maja przyszłego roku. Tegoroczny Festyn Dożynkowy w Olszynach jest jedną z wielu lokalnych akcji, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc samotnych matkom i prace wykończeniowe budynku. -Planujemy, że tu właśnie powstanie też swego rodzaju pogotowie opiekuńcze i ośrodek interwencji kryzysowej dla matek i ich pociech – mówi Malinowska. Podczas festynu będą konkursy i zabawy dla dzieci młodzieży i dorosłych. W programie jest też koncert zespołu muzycznego. Prawdziwą atrakcją będą potrawy kulinarne przygotowane przez gospodynie z Olszyn. Początek festynu o 15-stej.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę