Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Obwodnica Łomży w 2013r.

Za siedem lat Łomża będzie miała prawdziwą obwodnicę. Tak wynika z zapewnień jakie prezydentowi Łomży złożył Tadeusz Topczewski dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Topczewski przedstawił szczegółowy harmonogram budowy obwodnicy. - Gdyby Dyrekcja tego planu się trzymała oznaczałoby to gwałtowne przyspieszenie w pracach nad obwodnicą miasta - uważa Andrzej Karwowski naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa ratusza.


Z przedstawionego harmonogramu wynika, że już w połowie października po uzgodnieniach i konsultacjach opracowano by ostateczne koncepcje tras wariantów obwodnic, do końca listopada byłby gotowy raportów o oddziaływaniu na środowisko, a w pierwszym kwartale przyszłego roku
decyzja „o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia”.
Po opracowaniu projektu budowlanego, wykupie gruntów, przetargach robotnicy budujący obwodnicę Łomży mogliby się pojawić w połowie 2011 roku, a cała inwestycja byłaby ukończona w 2013 roku.
Przypomnijmy obecnie rozważane są dwa podstawowe wariant przebiegu obwodnicy Łomży - wschodni i zachodni. W obu przypadkach zaczynałaby się ona w Kisielnicy na drodze Łomża – Augustów i kończyła  w okolicach Podgórza na drodze Łomża – Zambrów. Koszt inwestycji wstępnie szacowany jest nawet na 800 mln zł.   
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę