Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Zmiany w delegaturze Urzędu Wojewódzkiego

Teresa Polecka Gryczan przestanie pełnić funkcję p.o. kierownika Placówki Zamiejscowej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Łomży. Jak informuje Gazeta Wyborcza ze stanowiska odwoła ją wojewoda podlaski Jan Dobrzyński. Zdaniem gazety najpoważniejszym kandydatem na objęcie zwalnianego stanowiska jest Romuald Kozłowski, ale wcześniej wojewoda ogłosi konkurs.

Choć pod koniec ubiegłego roku SLD przegrało wybory parlamentarne i straciło na rzecz PiS „władzę rządową” związani z poprzednią koalicja rządową ludzie w dalszym ciągu pełnią wysokie funkcje w administracji rządowej w województwie podlaskim. Jedną z takich osób jest Teresa Polecka – Gryczan. Jej zwolnienia już wiosną domagali się od wojewody niektórzy działacze PiS, zarzucając jej PZPR-owską przeszłość – przypomina Gazeta Wyborcza.
Polecka-Gryczan obecne stanowisko objęła w październiku 2001 roku, gdy do władzy doszło SLD, a funkcje wojewody podlaskiego objął ówczesny łomżyniak Marek Strzaliński.
Gazeta Wyborcza zapytała wojewodę dlaczego akurat teraz dochodzi do zmian, a ten odpowiedział tak: - To ja decyduję, kiedy kogo zwolnić lub przyjąć.

O tym kto zajmie miejsce po Teresie Poleckiej - Gryczan ma się okazać w drodze konkursu, który chce ogłosić wojewoda Dobrzyński. Zdaniem Wyborczej najpoważniejszym kandydatem jest łomżanin Romuld Kozłowski. Od 1986 roku do reformy administracyjnej pracował w łomżyńskim Urzędzie Wojewódzkim, gdzie był m.in. rzecznikiem prasowym i dyrektorem gabinetu wojewody. Od trzech lat pracuje w Powiatowym Urzędzie Pracy.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę