Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Saperzy wyremontowali kolejne mosty

Zakończone zostały prace związane z remontem dwóch mostów przez rzekę Róż w miejscowości Bartkowizna. Bliźniacze mosty drogowe, stalowe, dwuprzęsłowe o dł. 10,5 i 9,50mb położone są w ciągu drogi powiatowej Miastkowo – Rybaki – Drogoszewo. Konieczność remontu mostów wynikała z katastrofalnego stanu podpór na przyczółkach i filarach, oraz pomostów. Ostatnio nośność mostu była ograniczona do 1,5 t, a teraz będą mogły po nich jeździć pojazdy 10 razy cięższe.

Remont został wykonany przez Kompanię Drogowo–Mostową 15 Mazurskiego Batalionu Saperów Wojsk Inżynieryjnych z Orzysza. Zarząd Dróg Powiatowych zakupił tylko niezbędne materiały.
W ramach remontu dokonana została naprawa i wzmocnienie kamienno-betonowych przyczółków i filarów, renowacja i zabezpieczenie antykorozyjne stalowych elementów konstrukcji nośnej obu mostów oraz wymiana wszystkich elementów drewnianych pomostu, w tym pokładów dolnych i górnych oraz balustrad.
Dzięki temu zabiegowi na mosty będą mogły wjeżdżać pojazdy o ciężarze całkowitym 15 ton.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę